Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

"Taniec Śmierci"

"Taniec Śmierci"

reklama
📅 Data: piątek, 29 września 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rotacyjny Dom Kultury, Jazdów 3/18 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Rotacyjny Dom Kultury Jazdów zaprasza na wystawę „Taniec śmierci” Bartosza Gregorka, której wernisaż odbędzie się 29.09 o godzinie 19.00.

Prace artysty poruszają temat relacji człowieka z naturą. Świat przedstawiony w obrazach, to świat zdominowany przez przyrodę. Planeta została opanowana przez dzikość, zmutowane gatunki zwierząt i roślin, gwałtowne zjawiska natury. Ostatnie ślady cywilizacji stały się gniazdem i schronieniem. Nie jest to jednak wizja postapokaliptyczna, wydaje się, że uwagę autora zajmuje sama natura, a dokładniej, jej tajemnica, która wraz z upływem czasu otrzymuje nowe imiona. Portretowana była już jako hinduistyczna prana, bergsonowska Élan vital, czy kwantowa fluktuacja. W tej optyce świat, to nieprzerwany łańcuch zdarzeń, a ludzka obecność, jak ziarno, zasiewa na Ziemi nowe kierunki, wytycza nowe ścieżki, którymi ewolucja może podążyć. Artysta śmiało czerpie z literatury i filmu Science Fiction łączy to ze swoją fascynacją komiksem i poprzez zręczne nawiązania formalne wplata wykreowaną przez siebie wizję w tkankę kultury europejskiej.

Wydarzenie towarzyszące:
07 - 08.10 (sobota i niedziela),
Warsztaty „Dom i widok z okna”
Zapraszamy na warsztaty, które odbędą się w trakcie trwania wystawy. Będą one rozwinięciem autorskiego projektu artysty „Dom i widok z okna” - jest to surrealistyczno-futurystyczna seria rysunków (dyptyków), które przedstawiają wyimaginowane budynki do mieszkania wraz z widokiem, który można zobaczyć z ich wnętrza. Każda osoba biorąca udział w wydarzeniu będzie miała okazję stworzyć pod okiem artysty rysunek przedstawiający osobistą wizję fantastycznego domu.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę