Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

XII Międzynarodowy Festiwal Lalka też Człowiek - część teatralna

XII Międzynarodowy Festiwal Lalka też Człowiek - część teatralna

reklama
📅 Data rozpoczęcia: sobota, 07 października 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:30

📅 Data zakończenia: niedziela, 15 października 2017

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów
   udostępnij tweetnij wykop


WEJSCIÓWKI FESTIWALOWE
Wejście na wszystkie wydarzenia Festiwalu jest bezpłatne, jednak z uwagi na ograniczoną pojemność sal prosimy o dokonanie rezerwacji bezpłatnej wejściówki.
- osoby zainteresowane prosimy o przesłanie e-maila na adres: [email protected] i podanie w nim tytułu spektaklu/filmu oraz imienia i nazwiska osoby rezerwującej. Jest to niezbędne w celu identyfikacji osoby rezerwującej.
- jedna osoba może zarezerwowac max. 4 wejściówki na spektakl/pokaz.
- odbiór rezerwacji rozpoczyna się godzinę przed i kończy 20 min przed spektaklem/pokazem.
- nieodebrane wejściówki zostaną przekazane osobom z listy rezerwowej

XII Międzynarodowy Festiwal Lalka też Człowiek
29 września-1 października – część filmowa - szczegóły: link
7-15 października – część teatralna

CZĘŚĆ TEATRALNA

„Krzesiwo”
Teatr Lalka
Polska
Reż. Jarosław Kilian

7 X, sobota
Teatr Lalka, g. 17.30

Przedstawienie Jarosława Kiliana z muzyką Grzegorza Turnaua powstało w oparciu o jedną z najpiękniejszych baśni Hansa Christiana Andersena. Adaptacja dokonana przez Hannę Januszewską należy do klasyki literatury dramatycznej dla dzieci. To poetycka opowieść o odwadze w dążeniu do spełnienia marzeń, miłości i sile wyobraźni.

---

„Loving The Alien”
Cie. Freaks und Fremde
Niemcy
Reż. Sabine Köhler, Heiki Ikkola

7 X, sobota
Służewski Dom Kultury, g. 20.00

Spektakl niemieckiej grupy to podróż w czasie i przestrzeni inspirowana twórczością Davida Bowiego. Spektakl przy wykorzystaniu lalek, masek i kostiumów, przywołuje nastrój opuszczonego wesołego miasteczka. W połączeniu z czarnym humorem oraz grą na instynktach publiczności przekracza granicę między normalnością a absurdem, badając związki międzyludzkie oraz normy społeczne.

---

„Mahabharata”
Katkatha Puppet Arts Trust
Indie
Reż. Anurupa Roy

8 X, niedziela
Służewski Dom Kultury, g. 20.00

Wojownicy zaplątani w sieć nienawiści, zemsty i konfliktu. W świecie, w którym śmierć może nadejść w każdej chwili, zaczynają odkrywać siebie. Każdy z nich zmierzy się ze swoją przeszłością i podjętymi decyzjami. Dzięki choreografii i muzyce przedstawienie pełne jest napięcia i dynamizmu, które wciągają widza w sam środek historii.

---

„Niebiesko-Błękitna”
Teatr Lalek z Mohylewa
Białoruś
Reż. Igor Kazakov

9 X, poniedziałek
Teatr Ochoty, g. 17.30

25 lipca 1880. Wielka Sahara Północna. Zostało ich tylko dwoje – mała dziewczynka Jamila i Piotr Jasiukiewicz, były powstaniec. Bez jedzenia, bez wody, bez ojczyzny. Aby odciągnąć uwagę dziewczyny od myśli o dręczącym ich pragnieniu, Piotr opowiada historię swojej niebiesko-błekitnej Ojczyzny-Raju. Obrazy z przeszłości i i fantazyjne zwidy przeplatają się ze sobą, tworząc mozaikę scen. Bohater będący na pograniczu halucynacji i fizycznej rzeczywistości, stara się zrekonstruować wydarzenia życia i ich przebieg. Próby stale przerywa bezwzględny wróg – piasek, coraz bardziej biorący ich w swą niewolę.

---

„Kwaidan”
Rouge28 Theatre
Anglia
Reż. Aya Nakamura, Paul Piris

9 X, poniedziałek
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, g. 20.00

Teatr Rouge28 sięga do japońskich opowieści o duchach i filmów grozy. Razem z aktorami historię opowiedzą ludzkich rozmiarów lalki, wyłaniające się z cienia. „Kwaidan” to historia Haru, młodej kobiety, która po latach wraca do opuszczonego domu rodzinnego. Mają tam miejsce dziwne zdarzenia, a dom wydaje się być nawiedzony przez duchy przeszłości.

---

„Piskanderdula”
Archa Theatre
Czechy
Reż. Věra Říčařová and František Vítek

10 X, wtorek
Teatr Ochoty, g. 17.30

Legendarni czescy lalkarze Věra Říčařová and František Vítek powracają z przedstawieniem inspirowanym dziecięcymi grami. Na scenie wystąpią drewniani tancerze, artyści, rycerze, konie i klauni i wiele innych. W każdej scenie towarzyszą utwory grane na starych instrumentach i gramofonach.

---

„Fast Landscapes”
Alma d’Arame Associação Cultural
Portugalia
Reż. Amândio Anastácio, Susana Nunes, Marco Fidalgo

10 X, wtorek
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, g. 20.00

„Fast Landscapes” to projekt, który skupia się na związkach między ciałem, a terytorium i prędkością. Podróżowanie, wyścigi, przyspieszanie i prowadzenie samochodu – wzrok sprawia, że umysł ma tendencję do postrzegania rzeczywistości w sposób zniekształcony. Na podstawie tego, skonstruowany został happening-performance, w którym reprezentacja „krajobrazu i zabawki” odchodzi od pierwotnego znaczenia, oddala się od stabilnych, jednorodnych granic.

---

„Opowieść o Wani i Enigmatycznej Rosyjskiej Duszy”
Karlsson Haus
Rosja
Reż. Aleksiej Leliawski

11 X, środa
Teatr Ochoty, g. 17.30

Gdzieś obok nas, daleko lub blisko musi życ smok. Jeśli go nie ma, trzeba go wymyślić. Jeśli nie ma smoka, z kim będziemy walczyć? Kto nas ochroni? Nawet jeśli to tylko baśń. Oczywiście Wania! Z tej historii o cudownym pojawieniu się Wani, jego walce z podłym smokiem, z tego jak zakończyły sie jego wszystkie podróże, dowiesz się wiecej o tajemniczej rosyjskiej duszy.

---

„Boska Komedia”
Teatr Lalek Lwów
Ukraina
Reż. Oleksij Krawczuk

11 X, środa
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, g. 20.00

Boska komedia o boskiej miłości. Szczere uczucia, czyste emocje. Czy to wszystko może przekazać lalka kierowana ręką lalkarza? Pamiętając słynne zdanie Williama Szekspira: „Świat to teatr, a my jesteśmy aktorami”. reżyser Oleksi Kravchuk swoim spektaklem z powodzeniem pokazał nam własną jego interpretację. Wniosek, ludzie to lalki, a życie to „boska komedia”.

---

„Gould – Wariacje”
Teatr Walny
Polska
Reż. Adam Walny

12 X, czwartek
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, g. 20.00

Jan Sebastian Bach wściekły na pomysł wysłania jego wariacji w kosmos (faktyczny pomysł astronautów z NASA, którzy w 1977 wysłali Arię z Wariacji Goldbergowskich w kosmos jako wizytówkę homo sapiens na wypadek gdyby było tam życie) postanawia pozbawić ludzkość własnej spuścizny i podarować ją tym, którzy słuchać go będą w kosmosie. Na ziemi po raz ostatni aranżuje koncert zmarłego Glenna Goulda, którego wskrzesza pod postacią marionetki.

---

„La Dernière danse de Brigitte”
Zero en conducta
Hiszpania
Reż. Jose Antonio Puchades i Julieta Gascón Roque

13 X, piątek
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Brigitte żyje już tak długo, że wszystkie jej wspomnienia są czarno—białe. Zapytana o to ile ma lat, odpowie, że za dużo, i trochę więcej. Tak dużo, że w jej młodości kolor nie istniał. Brigitte spędza swój czas siedząc na krześle, które zbudowała ze swoich wspomnień. Nieruchomych wspomnień, które przestały istnieć. Ale dzisiaj będzie inaczej, dzisiaj Brigitte odchodzi. Nie tak jak wszyscy. Brigitte chce odlecieć.

---

„The Game of Time”
Hiszpania
Reż. David Zuazola

14 X, sobota
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, g. 20.00

15 X, niedziela
Dom Kultury Kadr, g. 13.00

„The Game of Time” to jedno przedstawienie, złożone z 7 siedmiominutowych historii, wyreżyserowanych przez 7 artystów z 7 krajów. Całość przedstawiona jest przez jednego lalkarza. Wszystkie opowieści łączą się w jedną spójną historię.

---

„Książę”
Koło teatralne przy Społecznym Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Reja w Kielcach
Polska
Reż. Bartłomiej Miernik

15 X, niedziela
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, g. 20.00

W poszukiwaniu idealnej formy wyrazu, do przedstawienia historii Małego Księcia uczniowie zwrócili się w stronę teatru lalek. By znaleźć klucz do scenicznej interpretacji tego dzieła, potrzebna jest forma i materia lalki. Marionetką bowiem można pokazać śmierć. Tylko lalka na scenie udźwignie to, czego aktor nie zdoła. Dzisiaj, Mały Książę, zamiast przy wraku na pustyni, ląduje na Ziemi, w Kielcach, na zwyczajnym osiedlu i przygląda się, jak funkcjonują dorośli. Inne planety już zwiedził, a każdą żegnał zdziwiony. Czy tak będzie i tym razem?

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: teatr


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę