Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Widzi-mi-się – warsztaty dla dzieci i dla dorosłych

Widzi-mi-się – warsztaty dla dzieci i dla dorosłych

reklama
📅 Data: sobota, 30 września 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 13:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Fundacja Archeologia Fotografii, ul. gen. Władysława Andersa (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Czego nie widzimy na zdjęciu? Co kolor zmieni w czarno-białych zdjęciach? Czym jest kadr? Czy fotografię można czytać? Czy można przez nią patrzeć? Czy każdy widzi ją inaczej?

Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas dwóch warsztatów „Widzi-mi-się” – dla dzieci (7-10 lat) i dla dorosłych, 30 września (sobota) w Fundacji Archeologia Fotografii. Uczestnicy warsztatu będą oglądać i „czytać” fotografię, czyli zdobywać umiejętność świadomego patrzenia na zdjęcie oraz uważnego spojrzenia nieco szerzej, poza kadr aparatu. „Widzi-mi-się” to warsztaty, podczas których uczestnicy przekonają się, że oglądanie zdjęć może być przygodą pełną nowych odkryć i dobrej zabawy.

Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza na dwa warsztaty – jeden specjalnie dla dzieci, a drugi tylko dla dorosłych. Oba odbywają się w tym samym czasie i miejscu. Rodzice mogą przyprowadzić dzieci i sami uczestniczyć w zajęciach dla dorosłych.

Warsztaty dla dorosłych poprowadzi Monika Szewczyk-Wittek, dla dzieci – Zuzanna Zasacka (szczegółowy opis warsztatów poniżej). Punktem wyjścia dla obu będą wystawy WGW 2017 / Choreografia obrazów - Dłubak/Hermanowicz/Zdebiak oraz WGW 2017 / Adam Pańczuk - wystawa "Promienie".
Uczestnicy przyjrzą się fotografiom, na których aktorzy i modele pozują, odgrywają sceny, robią miny i gesty. Poznają fotografów, którzy stają się reżyserami i aktorami w swoich własnych miniteatrach. Zastanowią się, dlaczego artyści kierują obiektyw na siebie i co chcą nam przez to powiedzieć?

Wrześniowa edycja „Widzi-mi-się” to drugi cykl warsztatów z czytania fotografii dla dzieci i dorosłych, inspirowany wystawami organizowanym przez Fundację Archeologia Fotografii. Na kolejne warsztaty Fundacja zaprasza w listopadzie.

Warsztaty są bezpłatne, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc.
Zapisy: [email protected]


WARSZTATY DLA DZIECI
Ciało jako tworzywo
Podczas warsztatów połączymy elementy zajęć teatralnych z fotograficznymi. Skupimy się na geście, układzie, jaki tworzyć może ciało, zastanowimy się nad tym, czy sekwencja różnych póz może tworzyć opowieść? Zbudujemy fotograficzne historie, których głównymi bohaterami będziemy my sami — nasze ręce, nogi, głowy i uszy. Wszystko na miejscu sfotografujemy i wydrukujemy.

Prowadzenie: Zuzanna Zasacka
Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, prowadzi warsztaty dla dzieci, pracuje w Muzeum Sztuki Nowoczesnej jako edukatorka i przewodniczka po wystawach.

WARSZTATY DLA DOROSŁYCH
Jak „czytać” zdjęcia? Od czego zależy interpretacja fotografii? Jakie znaczenie ma obiekt? Jakie są relacje między fotografią, performansem, inscenizacją i grą przed obiektywem? Zapraszamy do uważnego spojrzenia na fotografie z wystawy „Choreografia obrazów. Fotografia performatywna: Zbigniew Dłubak, Mariusz Hermanowicz, Antoni Zdebiak”. Będziemy przyglądać się gestom na zamówienie oraz granicom wolności autora i aktora. Spróbujemy też znaleźć własną przestrzeń do interpretacji.

Prowadzenie: Monika Szewczyk-Wittek
Kierowniczka Projektu Archiwum Cyfrowe TR Warszawa. Fotoedytorka z wieloletnim doświadczeniem pracy w prasie m.in. w dzienniku „Rzeczpospolita”. Współzałożycielka i koordynatorka agencji Napo Images oraz wiceprezes Fundacji Napo. Autorka licznych wywiadów z fotografami. Współkuratorka wystawy „Album rodzinny: SPOJRZENIA. Fotografie z Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią”. Autorka i koordynatorka projektów kulturalnych i artystycznych m.in. Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Jurorka w konkursach m.in. BZ WBK Press Foto, czy Fotoreporter Roku oraz recenzentka na przeglądach portfolio m.in. w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki. Prowadzi zajęcia z edycji fotografii oraz konwersatoria „Etyka fotografii” i „Metody i sposoby obrazowania” na Uniwersytecie Warszawskim.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: dla dzieci warsztaty


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę