Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Koncert "Solidarni z Białorusią"

Koncert "Solidarni z Białorusią"
📅 Data: piątek, 11 kwietnia 2014

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, plac przy Hotelu Bristol (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Dla Białorusi po raz siódmy, razem z Lyapis Trubetskoy!

11 kwietnia 2014 roku odbędzie się koncert ,,Solidarni z Białorusią". Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 na placu przy Hotelu Bristol. Koncert będzie okazją dla mieszkańców Warszawy, by wyrazić swoje poparcie dla społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi i sprzeciwić się łamaniu praw człowieka przez reżim Aleksandra Łukaszenki. Będzie to także szansa, by upomnieć się o wypuszczenie na wolność więźniów politycznych.

W tym roku na koncercie wystąpi największa gwiazda białoruskiej sceny - Lyapis Trubetskoy. To rockowa grupa grająca mieszankę rocka, punka i ska. Za wykonywanie krytykujących reżim piosenek Lyapis ma zakaz występów na Białorusi.

Wyrażając solidarność z Białorusinami, nie wolno zapominać o wydarzeniach u innego wschodniego sąsiada Polski. Koncert będzie okazją do wyrażenia poparcia dla walczących o wolność Ukraińców. Poza Lyapis Trubetskoy na scenie pojawią się Kozak System, Maleo Reggae Rockers oraz Amaroka. Wszyscy muzycy, którzy zagrają na tegorocznym koncercie ,,Solidarni z Białorusią", występowali na kijowskim Majdanie.

W trakcie wydarzenia będzie można usłyszeć również białoruską poezję recytowaną przez polskich i białoruskich aktorów. Jako gość koncertu wystąpi także Andrzej Poczobut - dziennikarz, który za krytykę reżimu Łukaszenki siedział w więzieniu. Ponadto wszyscy Solidarni z Białorusią będą mogli wziąć udział w specjalnym happeningu. Koncert będzie transmitowany na Białorusi za pośrednictwem TV Biełsat oraz radio Racyja.

W tym roku akcji „Solidarni z Białorusią” będzie towarzyszyć wystawa na Krakowskim Przedmieściu białoruskich plakacistów, których prace nie mogą zawisnąć w Mińsku, oraz warsztaty i debaty na temat sytuacji na Białorusi.

Akcja ,,Solidarni z Białorusią" odbędzie się także w innych miastach Polski. W różnorodnych wydarzeniach kulturalnych będzie można wziąć udział w Gdańsku, Krakowie, Łodzi i Katowicach.

Organizatorem koncertu jest Inicjatywa Wolna Białoruś wraz ze Stołeczną Estradą przy wsparciu Miasta st. Warszawy, Fundacji im. Stefana Batorego, Fundacji im. Konrada Adenauera, Klubu Inteligencji Katolickiej, Fundacji Otwarty Dialog, Posła do Parlamentu Europejskiego Pawła Zalewskiego.

Patronat: Gazeta Wyborcza, Co jest grane,Tok FM, AMS, Eastbook.eu, Euroradio.fm, Towarzystwo Białoruskie w Krakowie, Svaboda Institute, Duży Pokój, Magazyn Kontakt, Tuzin.fm, Liberte, Korespondent Wschodni, Razem dla Białorusi, Międzynarodowe Archiwum Białoruskie, Belarus in Focus.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧