Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

LENIWA NIEDZIELA Z PRZYRODĄ: Spotkanie z Tomaszem Samojlikiem

LENIWA NIEDZIELA Z PRZYRODĄ: Spotkanie z Tomaszem Samojlikiem

reklama
📅 Data: niedziela, 01 października 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Fotoplastikon Warszawski, al. Jerozolimskie 51 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


„LENIWA NIEDZIELA Z…”
To cykl poranków z fotografią, grafiką, architekturą, literaturą, komiksem, sztuką, muzyką, podróżą, a także książką i filmem. W każdą niedzielę o godz. 11.00 Fotoplastikon Warszawski stanie się miejscem przygotowanym specjalnie dla najmłodszych.

„LENIWA NIEDZIELA Z PRZYRODĄ” - spotkanie autorskie z TOMASZEM SAMOJLIKIEM
Podczas spotkania autor, wspomagając się prezentacją multimedialną i flipchartem/tablicą (na których będzie na żywo rysował bohaterów), opowie o swoich książkach i komiksach – o okolicznościach ich powstania, źródłach pomysłów i inspiracji, a także o kontuzjach odniesionych w trakcie pisania i rysowania. Częścią spotkania będzie też opowieść o adaptacjach książek i komiksów w innych mediach: serialu animowanym Żubr Pompik, przygotowywanej pełnometrażowej ekranizacji komiksu „Ryjówka przeznaczenia”, wersji słuchowiskowej „Ryjówki”, grach planszowych powstałych na podstawie komiksów. W programie projekcja wybranego odcinka serialu animowanego „Żubr Pompik”.

Tomasz Samojlik - za dnia jest on naukowcem, biologiem zajmującym się historią przyrodniczą Puszczy Białowieskiej w Polskiej Akademii Nauk. Nocami zaś pisze i rysuje książki i komiksy, w których stara się połączyć fantastyczne fabuły z dozą wiedzy przyrodniczej, by w ten sposób tłumaczyć specjalistyczną wiedzę naukową na język zrozumiały dla młodszych odbiorców (a przy okazji dobrze się bawić).
Za swą działalność popularyzatorską, obejmującą publikacje książek (seria o żubrze Pompiku, „Wilk Ambaras”, „Nauczę cię pływać, moja wyderko”) i komiksów dla dzieci (m.in. „Ryjówka przeznaczenia”, „Ostatni żubr”, „Bartnik Ignat i skarb puszczy”), wykłady i warsztaty komiksowe dla młodszej publiczności oraz udział w festiwalach nauki Tomasz Samojlik otrzymał wiele nagród.
W 2016 roku seria książek o żubrze Pompiku oraz książka „Nauczę cię pływać, moja wyderko” znalazły się na Złotej Liście książek polecanych przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom.

01.10 (niedziela) 11.00
Wstęp wolny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy zgłaszać chęć udziału pod numerem telefonu:
22 6296078 lub na e-maila [email protected]

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: dla dzieci spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę