Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Skarpa Warszawska

Skarpa Warszawska

reklama
📅 Data: sobota, 14 października 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 14:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście
   udostępnij tweetnij wykop


Skarpa Doliny Wisły, zwana powszechnie Skarpą Warszawską lub Wiślaną stanowi dominantę w krajobrazie Warszawy. Ciągnąca się przez całe miasto od Burakowa na północy po Konstancin od strony południowej, mierzy przeszło 30 km i jest jednym z najważniejszych elementów środowiska przyrodniczego miasta. Inicjuje system nawietrzania, sterując kierunkiem wiatrów odprowadzających zanieczyszczone i doprowadzających czyste powietrze nad Warszawę,; w aspekcie ekologicznym stanowi łącznik północnych obszarów leśnych (rejon Puszczy Kampinoskiej) z południowymi (Las Kabacki, Lasy Chojnowskie, dolina Jeziorki).

Spacerując wzdłuż zachodniej granicy Doliny Środkowej Wisły, będziemy podziwiać bogactwo urzeźbienia tego terenu – liczne wąwozy, wzniesienia (sięgające nawet do 25 m wysokości) czy jary. Docierając na najwyższy szczyt, spojrzymy na położone w dolinie, tętniące życiem miasto. Zastanowimy się także, jakie znaczenie dla Skarpy odgrywa przepływająca nieopodal rzeka.

Na spacer zapraszamy w sobotę, 14 października. Startujemy sprzed dworca PKP Warszawa - Powiśle (górny budynek dworca); Al. Jerozolimskie o godz. 14.00.

Udział w spacerach jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Projekt: „Odkrywcy wiślanych sekretów” jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spacer


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę