Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Premiera „Ballady o pewnej panience”

Premiera „Ballady o pewnej panience”

reklama
📅 Data: wtorek, 10 października 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:30

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Teatr Powszechny, ul. Zamoyskiego 20 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Dokładnie rok po premierze „Króla”, na deskach Teatru Powszechnego Szczepan Twardoch zaprezentuje swoje kolejne literackie dzieło. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich pisarzy spotka się z czytelnikami już 10 października. Kurator tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Literatury Apostrof opowie publiczności o swojej najnowszej książce „Ballada o pewnej panience” (Wydawnictwo Literackie), która na księgarnianych półkach pojawi się dzień później.

Tytułowa ballada to pierwsze opowiadanie, które otwiera cykl 11 krótkich form literackich pisanych przez Twardocha w okresie, kiedy powstawały jego najlepsze powieści. Autor przenosi czytelników na granicę prawdziwego świata i alternatywnej rzeczywistości, zabiera ich w literacką podróż, którą odbędą wraz z bohaterami od Śląska po Warszawę. Wszystkie opowiadania okraszone są czarnym humorem a ich językowe bogactwo – czyli znak rozpoznawczy twórczości Twardocha – sprawi, że odbiorcy niejednokrotnie dadzą się ponieść magii słowa i przewrotnie skrojonej fabule.

Premiera „Ballady o pewnej panience” w Teatrze Powszechnym będzie okazją do spotkania ze specjalnymi gośćmi, których obecność zwiastuje mnóstwo humorystycznych niespodzianek. Nad oprawą komediową wieczoru czuwać będą m.in.: współtwórca teatru improwizowanego „Klancyk” Michał Sufin, poeta i prozaik Grzegorz Uzdański oraz aktor komediowy Bartosz Młynarski.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: spotkanie
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę