Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Prawda, postprawda, kłamstwo. Dlaczego nie ufamy mediom?

Prawda, postprawda, kłamstwo. Dlaczego nie ufamy mediom?

reklama
📅 Data: czwartek, 12 października 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:30

📌 Miejsce: Warszawa - Bemowo, Dwa Jelonki, ul. Powstańców Śląskich 44 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Prawdopodobnie nigdy wcześniej nie mieliśmy takiego dostępu do wiedzy jak dzisiaj. Jednocześnie też, dawno nie byliśmy wobec informacji tak nieufni. Codziennie zadajemy sobie pytanie, czy docierające do nas informacje są godne zaufania? Czy media są obiektywne? Czy pod pozorem informowania,ktoś przypadkiem nie rozgrywa swoich interesów, próbując dla zysku lub politycznego wpływu nas oszukać i omamić?

Na pierwszym seminarium drugiej edycji cyklu Nowej Humanistyki w krótką historię „postprawdy” wprowadzi nas Jakub Dymek, dziennikarz i publicysta. Wraz z prowadzącym spróbujemy przegonić mgliste opary pseudo- i quasifaktów, spowijające stare i nowe media. Postaramy się zastanowić, czy współczesne obawy i problemy są naprawdę wyjątkowe, czy to kolejne zderzenie naszej kultury i cywilizacji z rewolucją komunikacyjną. Poznamy najzabawniejsze (i najstraszniejsze) manipulacje, fałszywki i sposoby dezinformacji, ale także rzucimy światło na sposoby radzenia sobie z nimi.

Mamy nadzieję, że seminarium rozbudzi w słuchaczach i słuchaczkach chęć do dalszej debaty.

Wstęp na seminarium jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy pod adresem [email protected]

Jeśli chcesz wziąć udział w warsztatach z rozpoznawania fałszywych źródeł informacji, które odbędą się po częściej plenarnej, prosimy o przesłanie maila na adres [email protected] wraz z krótką informacją, dlaczego chciałabyś/chciałbyś wziąć udział w warsztatach. Ze względu na charakter pracy warsztatowej liczba miejsc jest ograniczona.

===O prowadzącym===
Jakub Dymek - kulturoznawca, dziennikarz i publicysta "Krytyki Politycznej", "Tygodnika Powszechnego" i Dwutygodnik.com. Absolwent MISH UWr, Gender Studies PAN i nauk politycznych na Uniwersytecie Karoliny Północnej (UNCG). Pisze o polityce, najczęściej amerykańskiej, mediach i technologiach. W 2015 roku był nominowany do nagrody dziennikarskiej "Grand Press" w kategorii "publicystyka" za tekst o tajnych więzieniach CIA w Polsce.

====O cyklu===
Wiedza humanistyczna to znacznie więcej niż analiza tekstów literackich i lekkie pióro. Dzięki niej potrafimy rozwiać wątpliwości tkwiące w przeszłości, dbać o teraźniejszość i rozwijać lepszą przyszłość - nie tylko na polu społecznym, ale również technologicznym. Nauki humanistyczne uczą otwartości na drugiego człowieka, rozmawiać, słuchać, analizować, oraz zwyczajnie - pomagać innym. W końcu, pozwalają rozwinąć kreatywne myślenie, niezbędne do wytwarzania potrzebnych rozwiązań.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Bemowo lub w kategoriach: wykład


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę