Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

InspirATorzy. Gość: Krystyna Janda

InspirATorzy. Gość: Krystyna Janda

reklama
📅 Data: piątek, 13 października 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Collegium Nobilium. Teatr Akademii Teatralnej., Miodowa 22/24 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


InspirATorzy – tu spotkasz swoich mistrzów i artystów największego formatu. Niezależnych, wolnych, poszukujących – InspirATorów. Nowy, otwarty dla publiczności, cykl Akademii Teatralnej, łączący rozmowę z warsztatem mistrzowskim. Rozmowy, które mają otwierać wyobraźnię i łamać schematy poprowadzi Remigiusz Grzela, dziennikarz, dramaturg, pisarz, były kierownik literacki Teatru Na Woli. InspirATorzy to kurs mistrzowski, jakiego nie można przegapić, na który nie mógłbyś się zapisać w żadnym innym miejscu. Pracuj z najlepszymi!

Gościem spotkania 13 października będzie Krystyna Janda
Prowadzenie: Remigiusz Grzela.

Krystyna Janda – aktorka filmowa i teatralna, reżyserka, prozaiczka, felietonistka, piosenkarka, dyrektor artystyczny Teatru Polonia w Warszawie.

Ukończyła w 1975 roku warszawską Akademię Teatralną. Zadebiutowała już podczas studiów rolą Maszy Kułyginy w dramacie „Trzy siostry” Antona Czechowa w reżyserii Aleksandra Bardiniego w Teatrze Telewizji. W teatrze debiutowała rolą Anieli w „Ślubach panieńskich” Fredry w Teatrze Ateneum w Warszawie i równocześnie rolą Doriana Graya w „Portrecie Doriana Graya” Osborn’a w Teatrze Małym. Jej debiutem filmowym była rola Agnieszki w „Człowieku z marmuru” Andrzeja Wajdy, u którego zagrała w sumie w 6 filmach, m.im. w „Człowieku z żelaza” i „Bez znieczulenia”.

Od czterdziestu lat nieprzerwanie występuje w filmach, teatrach i telewizji, a od 20 lat jest również reżyserką. Ma na swoim koncie reżyserię filmu fabularnego „Pestka” według kultowej powieści Anki Kowalskiej. W teatrze zagrała około 80 ról od Antyku przez Szekspira do współczesnego repertuaru teatralnego polskiego i światowego, przy czym ma na swoim koncie sukcesy właściwie we wszystkich gatunkach scenicznych.

Jest laureatką wielu nagród przyznawanych w Polsce jak i na świecie. Za rolę w filmie „Przesłuchanie” otrzymała Złotą Palmę na festiwalu w Cannes, a za rolę w filmie „Zwolnieni z życia” Waldemara Krzystka – Srebrną Muszlę w San Sebastián. Za rolę w filmie niemiecko-francuskim „Laputa knerii” Helmy Sanders-Brahms została nagrodzona na festiwalu w Montrealu.

Wielokrotnie nagradzana jako najpopularniejsza i najbardziej ceniona aktorka w kraju. W roku 1998 w ankiecie „Koniec wieku” przeprowadzonej przez tygodnik „Polityka” została wybrana do grona najwybitniejszych aktorów XX wieku.

Wstęp wolny po potwierdzeniu przybycia: tel. 22 635 99 39 lub [email protected]

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę