Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Obejrzyj film z Sąsiadami: Przepis na kiszone

Obejrzyj film z Sąsiadami: Przepis na kiszone

reklama
📅 Data: piątek, 13 października 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Smocza 18 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Od października do grudnia 2017 (w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00) w ramach projektu pt. Jaki Muranów? odbędą się 3 spotkania filmowe o tematyce żydowskiej oraz dyskusje nad dziedzictwem żydowskim na Muranowie. Podczas otwartych dla wszystkich spotkań - w kawiarni Smocza – Fajne miejsce - pokazane zostaną:
1. Pickle Recipe / Przepis na kiszone, reż. Michael Manasseri, USA, 2016, 97`, nagroda publiczności, najlepsza komedia na Los Angeles JFF oraz nagroda publiczności 14. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej 2016 (13 października, piątek, godz. 18.00)
2. One Week And A Day / Dzień po żałobie, reż. Asaph Polonsky, Izrael, 2016, 98`- najlepszy film 14. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej 2016, Cannes Film Festival 2016, Najlepsza Izraelska Fabuła - Jerusalem Film Festival 2016 - Best Izraeli Feature Film. (10 listopada, piątek, godz. 18.00)
3. Samira, reż. Dalit Kimor, Izrael, 2015, 40` (fabuła)
4. Żydzi Warszawy / Jews of Warsaw, reż. Daniel Strehlau, Polska 1997, 38` (dokument)
5. Stacja Muranów – 10’ (8 grudnia, piątek, godz. 18.00)
Pokazane zostaną filmy o uniwersalnych treściach (Przepis na kiszone, Dzień po żałobie), aktualnym znaczeniu (Samira) oraz ważne z punktu widzenia historii lokalnej (Żydzi Warszawy, Stacja Muranów).
Celem projektu jest refleksja mieszkańców „Muranowa zachodniego” głównie okolic ulicy Smoczej nad żydowskim dziedzictwem ich „małej Ojczyzny” oraz jego znaczeniem współcześnie.

Opis filmu „Przepis na kiszone”:
Joey Miller, król didżejów z Detroit, jest samotnym ojcem i tonie w długach. Zbliża się bat micwa jego córki Julie, a on nie ma sprzętu, żeby zagrać na organizowanej z tej okazji imprezie. W końcu Joey prosi o pomoc wujka Morty’ego (David Paymer - Amistad), który stawia jednak jeden warunek. Joey musi wykraść od swojej babci Rose (Lynn Cohen - Monachium, Seks w wielkim mieście) przepis na ogórki kiszone. Jest jeden problem: babcia zamierza zabrać ten przepis do grobu…
Język: Angielski Napisy: Polskie

Partnerem medialnym projektu jest Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej (link. 15. edycja odbywa się w dniach 24-30 listopada 2017.
Projekt realizowany w ramach konkursu na wsparcie inicjatyw sąsiedzkich „Nasz Muranów” organizowanego przez Muzeum POLIN przy współpracy CKS Urzędu Miasta st. Warszawy oraz partnerstwa „Przepis na Muranów”.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wola lub w kategoriach: film


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę