Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Sporne przestrzenie Berlina. Wykład Enrico Gualiniego

Sporne przestrzenie Berlina. Wykład Enrico Gualiniego

reklama
📅 Data: sobota, 14 października 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 15:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, barStudio, Plac Defilad 1 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Na ile konflikty dotyczące miejskiego rozwoju stanowią wyzwanie dla naszego rozumienia polityki i polityczności? I na ile mogą przysłużyć się przedefiniowaniu znaczenia demokratyczności w miejskim kontekście?

Temat wykładu wpisuje się w bieżącą debatę nad demokracją i politycznością, ale jednocześnie – dzięki analizie przetrzennego wymiaru niezgody oraz ruchów miejskich – wiąże je z kluczowymi wątkami studiów miejskich.

Enrico Gualini podzieli się swoimi spostrzeżeniami odwołując się do krytycznej obserwacji charakterystycznych cech miejskich konfliktów w Berlinie – mieście, które za sprawą obecności licznych "nieokreślonych przestrzeni" rodzi społeczne praktyki służące ich odzyskiwaniu, co choć przysparza niezgody i konfliktów, w efekcie stwarza potencjał dla odnowy miejskich praktyk politycznych.

Nie koncentrując się na czysto teoretycznych rozważaniach, Gualini spojrzy na konflikty jako empiryczne manifestacje walki o nowe granice polityczności – w warunkach, które określane bywają jako ‘post-polityczne’ – oraz oceni rolę jaką odgrywa ich wymiar przestrzenny.

ENRICO GUALINI
Teoretyk planowania, profesor na Politechnice Berlińskiej (Institute for Urban and Regional Planning of TU Berlin). Jego zainteresowania krążą wokół politycznego wymiaru działań w przestrzeni miejskiej. Szczególnym przedmiotem jego badań jest SPÓR / KONFLIKT w planowaniu jako podstawowy objaw polityczności w przestrzeni. Jest autorem i redaktorem licznych publikacji na ten temat, m.in. “Planning and Conflict: Critical Perspectives on Contentious Urban Developments” (Routledge 2015) i “Conflict in the City: Contested Urban Spaces and Local Democracy” (Jovis 2016).

Wykład z cyklu „26.400 m2 konfliktu”.

Uwaga!
Wykład w języku angielskim

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wykład po angielsku


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę