Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Bośnia i Hercegowina to niekończąca się opowieść

Bośnia i Hercegowina to niekończąca się opowieść

reklama
📅 Data: niedziela, 15 października 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Południk Zero, ul. Wilcza 25 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Na spotkanie zapraszają podróżnicy prowadzący stronę naszebalkany.pl – Anna i Mateusz Mikołajczykowie oraz autorka bałkańskiej opowieści „Chwila na miłość" – Joanna Stovrag

Bośnia i Hercegowina to kraj pełen kontrastów, o burzliwej historii, leżący na styku kultur Wschodu i Zachodu. Jest mieszanką narodowości, religii, tradycji i obyczajów z nutą orientu. Pasjonaci stron południowych opowiedzą, dlaczego warto wybrać się do serca Bałkanów, czyli Bośni i Hercegowiny, która ma do zaoferowania nie tylko Sarajewo, zwane Jerozolimą Europy, czy urokliwy Mostar z malowniczym Starym Mostem przewieszonym nad szmaragdową rzeką Neretwą, ale też wiele innych ciekawych i pięknych miejsc oraz zakątków.
Autorka książki „Chwila na miłość”, opowiadającej o uczuciu wystawionym na ciężką próbę, o rozłące, nadziei i… wojnie to Polka, krakowianka, od lat zakochana w Sarajewie i… sarajewianinie. Jej wzruszająca bałkańska opowieść płynie z głębi serca i doświadczenia. Joanna Stovrag miała okazję poznać Bośnię i Hercegowinę, a przed wszystkim Sarajewo, przed wybuchem konfliktu na Bałkanach, czyli to przedwojenne, tętniące bałkańską muzyką, pachnące mocną aromatyczną kawą i będące miastem, w którym panował wyjątkowy duch tolerancji i poszanowania jakiejkolwiek inności. W czasie wojny natomiast towarzyszyła ekipie TVP Waldemara Milewicza w wyjazdach do ogarniętego wojenną zawieruchą kraju. Na kartach swojej książki opowiada o temperamentnych, gościnnych mieszkańcach południa, dla których różnice i podobieństwa to chleb powszedni, ale też o dramacie, jaki dotknął Sarajewo, które przeżyło prawie 4-letnie oblężenie. Książka jest wzbogacona o fotografie, które przybliżają czytelnikowi opisany okres od 1989 do 2016 roku.

W trakcie spotkania będzie możliwość zakupienia książki w atrakcyjnej cenie.

Anna i Mateusz Mikołajczyk
Małżeństwo zarażone Bałkanami i pasją fotografii, autorzy strony internetowej link, gdzie gromadzą informacje poświęcone temu rejonowi Europy. Lubią chodzić po górach, jeździć na rowerze, podróżować. To ładuje im akumulatory. Od roku podróżują z synkiem, udowadniając, że dziecko nie jest żadną przeszkodą w poznawaniu świata.

Joanna Stovrag
ukończyła slawistykę na UJ, jest tłumaczem przysięgłym języków: chorwackiego, bośniackiego i serbskiego. Współautorka przewodnika „Chorwacja – polscy autorzy” z serii Przewodnik praktyczny, wydanego przez Pascal, autorka książki „Jeszcze żyję… Historia prawdziwa”, Wydawnictwo Branta.

Wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: slajdowisko


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę