Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Forum dyskusyjne: Uzależnieni od miłości. O ibsenowskiej Norze

Forum dyskusyjne: Uzależnieni od miłości. O ibsenowskiej Norze

reklama
📅 Data: czwartek, 19 października 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Teatr Polski w Warszawie, ul. Kazimierza Karasia 2 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


FORUM DYSKUSYJNE: Uzależnieni od miłości. O ibsenowskiej Norze i innych

Forum dyskusyjne towarzyszące premierze spektaklu "Dom lalki" Henrika Ibsena w reż. Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej.

Prowadzenie:
Janusz Majcherek – historyk teatru, wykładowca Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Autor książek "Niedoskładanka. Teksty o teatrze" i "Kryptonim Dziady. Teatr Narodowy w sezonie 1967/1968" (współautor: Tomasz Mościcki). Od 2017 r. dyrektor artystyczny Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.

Goście:
Agnieszka Lipiec-Wróblewska – reżyserka teatralna, telewizyjna, radiowa, scenopisarka. Absolwentka Wiedzy o Teatrze i Reżyserii warszawskiej Akademii Teatralnej. Zadebiutowała "Moim pierwszym honorarium" Izaaka Babla w Teatrze Telewizji (1995), gdzie wyreżyserowała kilkanaście przedstawień, m.in. nagrodzone Grand Prix Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie "Posprzątane" Sarah Ruhl. Reżyserowała również w Teatrze Studio, Narodowym Starym Teatrze w Krakowie, Teatrze Ateneum, Na Woli i Nowym w Warszawie, Teatrze Wybrzeże w Gdańsku i w wielu innych, a także w Teatrze Polskiego Radia. 6 października br. w Teatrze Polskim odbędzie się premiera "Domu lalki" Ibsena w jej reżyserii.

Ewa Woydyłło-Osiatyńska – doktor psychologii, zajmuje się leczeniem uzależnień w Ośrodku Terapii Uzależnień Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Rozpowszechniła w Polsce leczenie według tzw. modelu Minnesota, opartego na filozofii Anonimowych Alkoholików.
Autorka wielu książek, m. in: "Zaproszenie do życia", "Podnieś głowę", "W zgodzie ze sobą", "Początek drogi", "Aby wybaczyć", "Sekrety kobiet". Za osiągnięcia w dziedzinie terapii i profilaktyki uzależnień otrzymała medal św. Jerzego, a za pracę z uzależnionymi w więzieniach – odznaczenie Ministra Sprawiedliwości.

Paweł Gużyński OP – dominikanin, rekolekcjonista, liturgista. Pochodzi z Torunia. W 1988 r. włączył się w działalność toruńskiego oddziału Ruchu „Wolność i Pokój”. Odmówił zastępczej służby wojskowej na warunkach zaproponowanych przez władzę. Był duszpasterzem akademickim w Poznaniu i Rzeszowie oraz przeorem klasztoru Dominikanów w Łodzi (2012-2015). Prowadził program Rozmównica w Religia.tv. Współpracownik Boska TV, prowadzi vlog Mimochodem w Boska.tv oraz blog w serwisie Natemat.pl. Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności (2016).

19 października, godz.18.00, Cafe Teatr w Teatrze Polskim w Warszawie.
Wejście od ul. Karasia 2.
Wstęp wolny.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wykład inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę