Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Konferencja "STOP Hejtowi w Sieci"

Konferencja "STOP Hejtowi w Sieci"

reklama
📅 Data rozpoczęcia: środa, 22 listopada 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 9:30

📅 Data zakończenia: czwartek, 23 listopada 2017

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Centrum Wielokulturowe w Warszawie, ul. Jagiellońska 54 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w konferencji STOP HEJTOWI W SIECI, która odbędzie się 22 listopada 2017 roku w Centrum Wielokulturowym w Warszawie.

Patronat Honorowy nad konferencją objął Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar.

Konferencja ma na celu upowszechnienie rzetelnej informacji na temat mowy nienawiści – jej przejawów, skali, skutków, sprawców i osób, które jej doświadczają, a także prawidłowego reagowania na język nienawiści tam, gdzie on powstaje i jest najbardziej bezkarny – w mediach, w cyberprzestrzeni. I tam, gdzie najłatwiej znajduje on przełożenie na codzienność i rzeczywistą przestrzeń, na lokalne wspólnoty, na ulice.

Dla wielu z nas język jest narzędziem pracy lub istotnym środkiem wyrazu. Dziennikarze, dziennikarki, blogerzy, blogerki,”youtuberzy” i „youtuberki”, administratorzy i animatorki portali społecznościowych, dyskusyjnych, przedstawiciele władz lokalnych, funkcjonariuszy publicznych i organizacji pozarządowych - wszyscy w naszych działaniach mamy kontakt ze słowem: pisanym, mówionym, coraz częściej niesionym w Świat drogą internetową. Mamy, choć może nie zdajemy sobie z tego sprawy, wpływ na to, jaką przestrzeń za jego pomocą kreaujemy.

W czasie konferencji, podczas trzech paneli prowadzonych przez przedstawicieli mediów, mediów społecznościowych, organizacji pozarządowych i świata nauki poznamy status quo, spiralę hejtu a także dobre praktyki reagowania. Wspólnie zastanowimy się czego nie robimy, a moglibyśmy.

Wśród panelistów konferencji znaleźli się między innymi prof. Barbara Fatyga (UW ISNS), Karolina Korwin Piotrowska (TVN i TVN STYLE) i dr hab. Rafał Pankowski (Collegium Civitas/
Nigdy Więcej).

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja: link

Konferencji towarzyszyć będzie ośmiogodzinny warsztat edukacyjny, który odbędzie się 23 listopada w godzinach 09.00-17.00. Będzie to jednodniowe szkolenie w zakresie identyfikowania, przeciwdziałania oraz reagowania na mowę nienawiści i język wrogości oraz przejawy radykalizacji w przestrzeni publicznej. Głównym celem szkolenia jest wsparcie osób uczestniczących w prawidłowym reagowaniu na zjawiska radykalizacji, dyskryminacji, mowy nienawiści i języka wrogości. Do udziału w warsztacie w pierwszej kolejności rekrutujemy uczestników konferencji.Konferencji towarzyszyć będą warsztaty: Zgłoszenie na warsztaty za pomocą tego samego formularza: link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Północ lub w kategoriach: spotkanie warsztaty wykład


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę