Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Życie bez ziemi - pokaz filmu i dyskusja - TEG 2017

Życie bez ziemi - pokaz filmu i dyskusja - TEG 2017
📅 Data: wtorek, 21 listopada 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Staromiejski Dom Kultury, Rynek Starego Miasta 2 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W ramach obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej TEG przebiegających w tym roku pod hasłem „Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas!” zapraszamy na serię wydarzeń łączących tematykę globalnych współzależności i wyzwań oraz międzykulturowości.

We wtorek 21 listopada o godz. 19.00 zapraszamy na pokaz filmu "Życie be ziemi" oraz dyskusje z Magdą Jarocką z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.

ŻYCIE BEZ ZIEMI (No Land No Food No Life)
reżyseria: Amy Miller
czas trwania: 76 min
Produkcja: Kanada, Uganda, USA, Mali, Kambodża / 2013

- Rolnictwo od wieków zapewniało światu żywność. Jednak w ciągu ostatnich stu lat diametralnie się zmieniło: z milionów małych gospodarstw w globalny przemysł kontrolowany przez kilku gigantów – podsumowuje narratorka tego dokumentu. Od Mali, przez Kambodżę i Ugandę, po Stany Zjednoczone – Amy Miller proponuje złożone spojrzenie na współczesny kapitalizm korporacyjny i koncerny spożywcze, które prawdziwy wymiar swojej ekspansywnej działalności ukrywają za fasadą takich haseł jak „bezpieczeństwo żywnościowe” czy „pomoc dla krajów rozwijających się”. Reżyserka wsłuchuje się w historie rolników z Afryki i Azji, którym ziemię odbierano siłą i których zmuszono do słabo płatnej pracy na plantacjach. Oskarżenia ofiar globalnej polityki skonfrontowane są tu ze słowami decydentów przedkładających abstrakcyjne wskaźniki wzrostu gospodarczego nad tragedie ludzi. Szokujące „No Land No Food No Life” ukazuje skalę tego problemu, o którym Europejczycy – beneficjenci dostępu do taniej żywności – zwykle nie zdają sobie sprawy, zasiadając do kolacji. Desperacka deklaracja jednej z bohaterek dokumentu: „Nie oddamy naszej ziemi. To tak, jakby sprzedać naszą duszę” to epitafium dla starej Afryki.

Autor: Mariusz Mikliński

Pokaz organizowany we współpracy z Fesetiwalem Filmów Afrykańskich AfryKamera

WSTĘP WOLNY

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę