Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Kino Dojrzałe: Młodość

Kino Dojrzałe: Młodość

reklama
📅 Data: wtorek, 21 listopada 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 16:30

📌 Miejsce: Warszawa - Żoliborz
   udostępnij tweetnij wykop


W listopadzie Fundacja Projekt Starsi po raz kolejny zaprasza na cztery bezpłatne pokazy filmów w ramach projektu „Kino Dojrzałe”, w tym roku pod hasłem – „wolność między pokoleniami”. Podczas spotkań w kinie Elektronik odbędą się pokazy bardzo interesujących filmów, w rozmaity sposób ukazujących zagadnienia związane z wolnością, połączone z rozmowami dotyczącymi tego, jak różnie idee kryją się za pojęciem wolności. Dyskusje poprowadzi dr Karol Jachymek, filmoznawca z Uniwersytetu SWPS. Pierwsze spotkanie odbędzie się 15 listopada o godz. 16:30.

Zaproszenie kierujemy przede wszystkim do seniorów i młodzieży, ale oczywiście mile widziani są wszyscy zainteresowani. „Kino Dojrzałe – wolność między pokoleniami” to projekt, którego głównym celem jest stworzenie okazji do dyskusji dotyczącej wolności, jej różnych – często bardzo osobistych – definicji.
W ramach projektu w kinie Elektronik zobaczyć będzie można ciekawe, niebanalne, znakomicie realizowane i niezwykle wciągające filmy poruszające wątki relacji międzypokoleniowych. Będą to „Człowiek z Havru” (15.11 o 16:30), „Młodość” (21.11 o 16:30), „Jiri śni o sushi” (24.11 o 16:30) oraz „Barany Islandzką opowieść” (29.11 o 16:30). Wszystkie te tytuły ukazują relacje między seniorami a młodszymi pokoleniami, skupiając się na możliwości zachowania przestrzeni dla wyborów indywidualnych, zarówno po stronie młodszej, jak i starszej generacji. Mimo że kultura dotyka tematu starości od zawsze, każde pokolenie na swój sposób odkrywa to zjawisko. Współcześnie szczególnie ważne jest, by starzenie się postrzegać i przedstawiać jako proces, który pozwala czerpać z doświadczeń, dzielić się nimi bez obawy o zmniejszenie lub utratę indywidualnej wolności jednostki. Doświadczenie starości u zbyt wielu osób budzi lęk, zmniejszając poczucie własnej wartości i tworząc wrażenie osamotnienia. „Kino Dojrzałe” to cykl spotkań, które pozwalają przyglądać się różnorodnym relacjom między pokoleniami i odkrywać pozytywne strony procesu starzenia się. Z przeprowadzonych w 2013 badań warunków i jakości życia Polaków „Diagnoza społeczna 2013” wynika, że seniorzy rzadziej od osób młodszych bywają w kinie czy teatrze i rzadziej chodzą na spotkania towarzyskie. Częściej niż młodsi czują się osamotnieni, utrzymują kontakty z mniejszą ilością przyjaciół i członków rodziny niż osoby młodsze. „Kino Dojrzałe – wolność między pokoleniami” jest więc znakomitym sposobem, aby zaradzić tej sytuacji, zapraszając seniorów (i nie tylko) do kina i jednocześnie otwierając rozmowę o wartościach i relacjach międzypokoleniowych.
Jak mówią autorzy projektu „Naszym celem jest budowanie pozytywnego obrazu starości i odkrywanie wartości bycia seniorem. Dzięki różnym propozycjom filmowym chcemy pokazać, jak kultura obchodzi się ze starością i jak młodość i starość mogą ze sobą prowadzić dialog. Wierzymy, że ożywione i inspirujące dyskusje pomogą lepiej się zrozumieć młodszemu i starszemu pokoleniu”.
Projekt „Kino Dojrzałe – wolność między pokoleniami” jest kontynuacją i drugą edycją cyklu spotkań filmowych Fundacji Projekt Starsi poświęconych tematyce dojrzałości.
Pierwsza edycja „Kina Dojrzałego” w 2015 roku spotkała się z wielkim zainteresowaniem publiczności. Podczas tegorocznych spotkań ponownie spodziewać się można znakomitego kina oraz wciągających dyskusji.

„Kino Dojrzałe – wolność między pokoleniami” to cztery bezpłatne projekcje filmów w kinie Elektronik przy ulicy Generała Zajączka 7 każdorazowo są one połączone z dyskusją o obejrzanym obrazie:

15 listopada 2017, środa, godzina 16.30
Człowiek z Havru, (93 min.) | reż. Aki Kaurismäki
Pucybut o złotym sercu, jego ukochana żona, ich wyjątkowo inteligentny pies Łajka, a także tajemniczy detektyw i dawna gwiazda Roch and rolla….. Pewnego dnia grupa postaci z portowego miasta w niezwykły sposób pokaże, jak wiele twarzy ma wolność.

21 listopada 2017, wtorek, godzina 16.30
Młodość (118 min.) | reż. Paolo Sorrentino
Olśniewająca wizualnie, pełna emocji i błyskotliwego humoru opowieść o kilku letnich dniach, które grupa gości spędza w hotelu u podnóża Alp, podczas których wyjdą na jaw najgłębsze tajemnice, a wystawione na próbę zostanie powszechne pragnienie wiecznej młodości.

24 listopada 2017, czwartek, godzina 16.30
Jiro śni o suhi ( 83 min.) | reż. David Gelb
Film z piękną muzyką Philipa Glassa. Opowieść o japońskiej tradycji i poszukiwaniu doskonałości. Ciekawy i wielowymiarowy portret niezwykłego człowieka i jego pasji, która stała się sposobem na życie.

29 listopada 2017, środa, godzina 16.30
Barany. Islandzka opowieść (93 min.) | reż. Grimur Hakonarson
Komediodramat. Intrygująca opowieść o perypetiach dwóch braci mieszkających na dalekiej Północy. Są rywalizującymi ze sobą hodowcami rzadkiej odmiany owiec. Żyją w zgodzie z tradycją i ponad wszystko cenią swoją wolność. Film pełen błyskotliwych obserwacji, ciepłego i ironicznego humoru pokazuje ludzi broniących swojego stylu życia i niezależności.

Organizator: Fundacja Projekt Starsi link
Projekt dofinansowano ze środków Urzędu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy

Miejsce: Kino Elektronik, Ul. Generała Zajączka 7

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Żoliborz lub w kategoriach: film


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę