Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Wernisaż wystawy malarstwa Marcina Kędzierskiego - Spacerkiem

Wernisaż wystawy malarstwa Marcina Kędzierskiego - Spacerkiem

reklama
📅 Data: czwartek, 30 listopada 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Żywa Galeria Stalowa 52 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


My, mieszkańcy dużego miasta żyjący na co dzień w nieustannym pośpiechu, przynaglani obowiązkami pokonujemy, bariery i odległości poruszając się w tłumie podobnych nam. W drodze do pracy, do domu, do sklepów lub urzędów, wszędzie przemieszczamy się tymi samymi utartymi szlakami w metrze, samochodzie, tramwaju czy autobusie. Wszędzie tam skazani jesteśmy na podobny los: bierne, jednostajne oczekiwanie. Mało kto już podziwia nawet widoki za oknem, zaśmiecone tonami reklamowej makulatury. Wolimy raczej gapić się w ekrany smart fonów, bezwiednie przewijając kciukiem kolejne odsłony internetowego pseudoświatka. A wystarczyłoby czasem niewiele... wysiąść z autobusu, przesiąść się na rower, skręcić nieoczekiwanie w nieznaną wcześniej uliczkę. Warto nadrobić drogi, żeby zauważyć inny świat. Poobserwować nawet w biegu ludzi na ulicy, w parku czy nad rzeką. A tam znajdziemy rzeczy, których nie zastąpi nam najlepsza nawet przeglądarka i najmodniejszy serwis społecznościowy. To tam chodzą prawdziwi bohaterowie rzeczywistości. Tu nie ma błahych spraw i nudnych tematów. Świat jest tu piękniejszy i o niebo ciekawszy nawet w fatalną pogodę. Byle kundel na ulicy, ławeczka, murek za krzakami, to gotowa scenografia do najlepszych opowieści. Dziewczyna na rowerze, lekko przemierzająca krajobraz to widok często zjawiskowy. Nawet sylwetka listonosza w bramie kamienicy zapowiada miły dzień, a pomiędzy obcą parą na ulicy rozgrywają się sceny, o jakich nie śnili najlepsi reżyserzy i scenarzyści. Może nawet śnili, ale czy udało im się je przedstawić tak jak w rzeczywistości ? Idźcie na spacerek i przekonajcie się sami ...

Marcin Kędzierski,
Studia w Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, na Wydziale Grafiki. Dyplom uzyskał w Pracowni Plakatu profesora Mieczysława Wasilewskiego. W latach 1997-1998 tworzył gościnnie na Wydziale Malarstwa, w pracowni prof. Leona Tarasewicza. Otrzymał wyróżnienie za obraz pt: Oczekiwanie-czerwone na 36 Ogólnopolskim Konkursie Malarstwa Bielska Jesień 2003. W 2008 r. otrzymał wyróżnienie za obraz Pod Blokiem w konkursie Obraz Przestrzeni Publicznej w Poznaniu. Jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego – Warszawski Pejzaż 2014 w kategorii Osobliwości Warszawy za obraz Brzeska 12. W tym samym konkursie zajął również 3 miejsce w kategorii Historia Warszawy za obraz „Pożegnanie Pary Prezydenckiej” Brał udział w wystawach z cyklu Supermarket Sztuki w latach 2001, 2002 ( galeria DAP OW ZPAP). Ważniejsze wystawy: Pamięć.Rejestry i terytoria.MCK Kraków 2014, Figuranci-CSW Poznań 2002, Obrazy Miasta – UW 2003, Miejsce Zamieszkania-Galeria Bałtycka w Ustce 2005. Wystawy zagraniczne w Austrii i na Węgrzech.

Interesuje się miastem i jego mieszkańcami. Banalne sceny warszawskie t.j autobusowy przystanek, ulica, metro, blokowiska zostają przekształcone w ramę nadającą egzystencjalnego charakteru prostym bohaterom jego obrazów. Swój debiut artystyczny zanotował dokładnie na przełomie wieku w latach 1998- 2001. Mimo to rezygnuje z publicystycznego charakteru swojej twórczości typowego dla jego rówieśników i maluje stop-klatki zwykłych miejskich obserwacji. W swoim malarstwie nawiązuje do twórczości Andrzeja Wróblewskiego oraz Jarosława Modzelewskiego. Inspiruje się również twórczością Edwarda Hoppera .W roku 2004 wraz z Małgorzatą Wardą założył Grupę Miejską zajmującą się artystycznym komentowaniem życia w mieście oraz działaniem w przestrzeni publicznej. Nawyk bacznej obserwacji otoczenia oraz czynienia notatek fotograficznych nabył w pracowni fotograficznej profesora Rosława Szaybo w warszawskiej ASP.

Wystawy indywidualne:
2015 - Fin de siècle, Otwarta Pracownia, Kraków
2010 - Otwarty Garaż, Ludna 9, Warszawa
2009 - Marcin Kędzierski i Sándor Krisztián, Galeria Platán, Budapeszt
2008 - Miejsce Zamieszkania, Galeria Sandhofer, Innsbruck
2007 - Miejsce Zamieszkania, Salon Sztuki, Warszawa
2005 - Miejsce Zamieszkania, Galeria Bałtycka, Ustka
2003 - Podziemie, Galeria Schody, Warszawa
2003 - Obrazy Miasta, Galeria Zakręt, Warszawa

Wstęp: wolny
Wernisaż wystawy 30 grudnia (czwartek) 2017
Start: 19:00
Miejsce: Żywa Galeria Artbistro Stalowa 52
Adres: Stalowa 52, Warszawa
Wystawa czynna do: 10 stycznia 2017
Kurator wystawy: Anna Madejska

Organizatorzy:
Żywa Galeria link
Galeria Uległa link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Północ lub w kategoriach: wystawa


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę