Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

15 Lat Teatru Limen Butoh

15 Lat Teatru Limen Butoh
📅 Data: niedziela, 03 grudnia 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, ul. Łowicka 21 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


„15 LAT TEATRU LIMEN BUTOH”
Centrum „Łowicka”, ul. Łowicka 21, Warszawa
3 grudnia 2017 (niedziela), godz. 19.00

W PROGRAMIE
• PERFORMANS „ZMIERZCH OPUSZCZONYCH MIAST”
• WYSTAWA FOTOGRAFII JANUSZA MATUSZEWSKIEGO
• SPOTKANIE Z ARTYSTAMI

-----

„ZMIERZCH OPUSZCZONYCH MIAST”
Koncepcja: Sylwia Hanff
Taniec butoh: Sylwia Hanff, Grażyna Chmielewska, Magdalena Jakubów
Muzyka: Pierre Boeswillwald
Video: Inga Julia Dembowska, Robert Jędrzejewski

Performans inspirowany muzyką Pierre’a Boeswillwalda i filmem Andrieja Tarkowskiego "Stalker". Film opowiada o ekspedycji prowadzonej przez Stalkera do zamkniętego obszaru nazywanego „Strefą”, który sam w sobie jest czymś mistycznym, czującą i myślącą przestrzenią, do której nie stosują się zwykłe prawa fizyki. Centrum „Strefy” stanowi „Pokój”, który spełnia ukryte życzenia i nieświadome pragnienia. Stalker to ktoś, kto posiada zdolność przekraczania granic tego, co nieznane, niebezpieczne i zakazane. To „jurodiwy” – „Święty głupiec”, niewinny w oczach Boga. Takie właśnie „Strefy” można znaleźć w opuszczonych miastach…
Premiera w wersji solo odbyła się 28 października 2017 na Festiwalu «En Chair et en Son» w Le Cube pod Paryżem. Podczas wydarzenia „15 lat Teatru Limen Butoh”, po raz pierwszy w Polsce, zostanie pokazana nowa wersja work-in-progress w 3-osobowym składzie z udziałem muzyka Roberta Jędrzejewskiego.

Teatr Limen Butoh prowadzony przez Sylwię Hanff rozpoczął swoją działalność w 2002 r. i przez 15 lat działalności zrealizował 17 spektakli solowych i zespołowych. TL jest jednym z najważniejszych niezależnych teatrów stolicy i jednym z kilkunastu najważniejszych polskich teatrów tańca opisanych w książce J. Majewskiej „The Body Revolving Stage. New Dance in New Poland.” wydanej przez Instytut Teatralny w 2011 w języku angielskim, będącej wizytówką polskiego tańca skierowaną do odbiorców i organizatorów zagranicznych. Jako jedyny teatr konsekwentnie tworzący w technice tańca butoh jest zjawiskiem wyjątkowym w Polsce. Pracuje w zmiennym składzie, otwarty na wzajemne inspiracje i twórczą wymianę artystów różnych dziedzin sztuki.
Strona teatru: link
FB: link

Sylwia Hanff - pionierka i najbardziej rozpoznawalna tancerka butoh w Polsce. Uczyła się u największych mistrzów butoh. Od 2002 r. prowadzi Teatr Limen Butoh, stworzyła kilkanaście autorskich spektakli Została opisana w książce „Obecni ciałem. Warsztat polskich tancerzy” Magdaleny Zamorskiej i The Body Revolving Stage. New Dance in New Poland, Jadwigi Majewskiej. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Grażyna Chmielewska – aktorka – mim, tancerka. W latach 1982 – 2001 była aktorką Warszawskiego Teatru Pantomimy przy Teatrze Żydowskim. Od wielu lat praktykuje japoński taniec butoh. Od 2014 w TL, stworzyła także własne etiudy butoh.

Magdalena Jakubow – performerka, tancerka butoh, brała udział w wielu warsztatach teatralnych i tanecznych, współpracowała z Teatrem Terminus A Quo, od 2016 w Teatrze Limen.

Robert Jędrzejewski – wiolonczelista, kompozytor, muzyk intuitywny, kreatywny improwizator, studiował w krakowskiej AM . Obecnie zaangażowany w realizację projektu Video Partytura - intuitywnej inspiracji dla kompozytora i nowej perspektywy dla odbiorcy. Od 2014 roku jest doktorantem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

-----

INSTALACJA-WYSTAWA zdjęć ze spektakli Teatru Limen Butoh. Autorem zdjęć jest Yassiek Janusz Matuszewski.
Improwizacja butoh w wykonaniu zespołu. Muzyka: Robert Jedrzejewski

Janusz Matuszewski vel Yassiek (ur. 1966) –teatrem tańca pasjonuje się od 1998, fotografuje od 2005. Zaproszony do udziału w wystawach fotografii organizowanych w środowisku tańca, m.in.: 2007 zbiorowa wystawa w Centralnym Basenie Artystycznym w Warszawie, 2009– indywidualna wystawa fotografii „Łowca Motyli/ Butterfly Hunter” w Starej Prochowni i w Centralnym Basenie Artystycznym w Warszawie zorganizowana przez Festiwal Tańca Zawirowania, 2012 grudzień – indywidualna wystawa fotografii w Madrycie zorganizowana przez choreografa i tancerza Daniela Abreu). Sfotografował prawie 500 wydarzeń związanych z tańcem, w tym m.in. działania takich artystów jak Atsushi Takenouchi, Tanztheater Wuppertal – Pina Bausch, , Bejart Ballet, Pietragalla Compagnie, Mathilde Monnier, Derevo, Gardzienice, Scena Plastyczna KUL , Polski Teatr Tańca. Współpracował z festiwalami m.in.: Festiwal Tańca Zawirowania, Festiwal Rozdroże, Łódzkie Spotkania Baletowe, Festiwal Ciało/Umysł. Zdjęcia teatrów tańca Janusza Matuszewskiego publikowane były w recenzjach spektakli w prasie („Rzeczpospolita”, „Życie Warszawy”, „Przekrój”), w książkach o tańcu w Polsce (Anna Królica „Sztuka do odkrycia. Szkice o polskim tańcu” 2011, Jadwiga Majewska „My, taniec. Antologia polskiej krytyki tańca po 1989 roku” 2013, Anna Królica red. „Nienasycenie spojrzenia” 2017), na portalach internetowych poświęconych tańcowi, wielokrotnie różne selekcje zdjęć były prezentowane w formie pokazów slajdów towarzyszących wydarzeniom tanecznym, a przede wszystkim zdjęcia te były często wykorzystywane przez fotografowanych artystów do autopromocji.

-----

SPOTKANIE Z ARTYSTAMI Teatru Limen Butoh

-----

WSTĘP WOLNY
Rezerwacja wejściówek limenbutoh@wp.pl

Serdecznie zapraszamy!

Projekt współfinansowany przez Dzielnicę Mokotów m. st. Warszawy.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: spotkanie teatr wystawa inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧