Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Ucho Gmachu: prequel | Mia Zabelka w Galerii Sztuki Dawnej

Ucho Gmachu: prequel | Mia Zabelka w Galerii Sztuki Dawnej

reklama
📅 Data: wtorek, 05 grudnia 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Narodowe w Warszawie, Al. Jerozolimskie 3 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Koncert austriackiej skrzypaczki Mii Zabelki w Galerii Sztuki Dawnej, zapowiadający drugą odsłonę cyklu Ucho Gmachu planowaną na 2018 rok.

Wstęp wolny / Ilość miejsc ograniczona / Decyduje kolejność zgłoszeń / Prosimy o rezerwację miejsc: [email protected]


M i a Z a b e l k a

O artystce mówi się, że to jedna z najbardziej nowatorskich skrzypaczek świata. Zabelka jest pionierką elektroakustycznego performance. W swoich przedstawieniach łączy brzmienie elektrycznych skrzypiec, głos i ruch ciała. W 2007 roku Mia Zabelka założyła "klang.haus" - centrum dźwięku i interdyscyplinarnej sztuki, w swoim domu. Dziś jest to miejsce spotkań artystów z całego świata. Aktywnie wspiera scenę muzyki eksperymentalnej, jest dyrektorem artystycznym wiedeńskiego festiwalu Sound Art. Mia współpracowała m.in. z Franzem Hautzingerem, Johannesem Frischem, Johnem Zornem, Jonem Rose, Laurie Anderson, Lydią Lunch, Pauline Oliveros, Zahrą Mani i wieloma innymi artystami.


G a l e r i a S z t u k i D a w n e j

Europejskie i Staropolskie Rzemiosło Artystyczne, Malarstwo i Rzeźba od XV do XVIII wieku

Tradycyjny dyskursu historii sztuki rozdzielał „wysoką” sztukę obrazową – malarstwo, rzeźbę, rysunek i grafikę – od rzemiosła artystycznego, uznając je za dziedzinę użytkową. Tymczasem w dawnych epokach taki podział nie istniał. W zasadzie wszystkie te dziedziny sztuki traktowano równorzędnie. Jeśli już którąś wywyższano, to wcale nie malarstwo czy rzeźbę, lecz złotnictwo i produkcję tapiserii. Samo pojęcie „sztuka” – łacińska ars – oznaczało pierwotnie kunszt, sprawność wykonania, rzemiosło. Najwyżej ceniono w malarstwie i rzeźbie właśnie rzemieślniczą, wirtuozerską jakość wykonania.


UCHO GMACHU to cykl koncertów współczesnej muzyki awangardowej organizowanych w Muzeum Narodowym w Warszawie przez wspierające instytucję stowarzyszenie przyjaciół. Występ każdego wykonawcy będzie skojarzony tematycznie, stylistycznie lub na zasadzie swobodnego nawiązania z wybraną galerią stałą MNW. Najciekawsi polscy wykonawcy muzyki współczesnej – eksperymentalnej, improwizowanej, folkowej, etnicznej i elektronicznej – wystąpią w przestrzeni ekspozycji stałych Muzeum Narodowego w Warszawie.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę