Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

TworzyMY we wtorki - kreatywne wykłady

TworzyMY we wtorki - kreatywne wykłady

reklama
📅 Data: wtorek, 05 grudnia 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 13:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Centrum Kreatywności, Targowa 56 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Po raz trzeci mamy przyjemność Was zaprosić na nasze kreatywne wykłady!

O czym będziemy rozmawiać?

1. Godzina 13:00-15:00
Jak zostać projektantem? Co robić? Czego unikać?

Projektant to zawód przyszłości – profesjonalny designer łączy kompetencje inżyniera, artysty, badacza i przedsiębiorcy.

Agnieszka Jacobson - kuratorka i krytyczka designu, autorka kilkudziesięciu wystaw w Polsce i za granicą (m.in. Design Museum Holon w Izraelu, Museum für Angewandte Kunst Köln, Muzeul Național de Artă al României, Moderna Museet w Malmö, Designmuseo w Helsinkach). Członkini rad programowych Łódź Design Festival (2013-2014), Gdynia Design Days (2014-2016), Designblok (2014-2015) oraz ciał doradczych Instytutu Adama Mickiewicza, Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli. Od roku 2011 dyrektorka artystyczna School of Form w Poznaniu.

2. Godzina 15:30-17:00
Czy maszyny zabiorą nam pracę? Pożytki ze sztuki, nauki i filozofii

Rozwój robotyki i sztucznej inteligencji wkrótce doprowadzi do gwałtownych przemian we wszystkich dziedzinach gospodarki. Wedle różnych szacunków w ciągu najbliższych dwóch dekad połowa zawodów przestanie być potrzebna, a ludzi zastąpią programy lub automaty.

Kto z nas straci pracę? Kto ją może zachować? Kto będzie płacił podatki? I co to dla nas oznacza – matrix czy wieczne wakacje?

Jakie problemy etyczne stwarza postęp techniczny i co nas filozofia uczy na ten temat?

Aleksandra Przegalińska - doktoryzowała się w dziedzinie filozofii sztucznej inteligencji w Zakładzie Filozofii Kultury Instytutu Filozofii UW, obecnie jest adiunktem w Center for Research on Organizations and Workplaces w Akademii Leona Kozminskiego. Aktualnie prowadzi badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej.

Kto będzie rozmawiał z naszymi prelegentami? Iwo Zmyślony! Filozof i teoretyk sztuki, metodolog procesów projektowych, konsultant design thinking, autor kilkunastu publikacji naukowych i przeszło stu esejów, wywiadów i recenzji. Studiował filozofię i historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Albert-Ludwigs-Universität Freiburg i Katholieke Universiteit Leuven. Leuven. Doktoryzował się na podstawie pracy o kreatywności w nauce oraz pozadyskursywnych wymiarach poznania i wiedzy (tacit knowledge). Stypendysta programów GFPS, DAAD, MNiSW, NCN i Młoda Polska. Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, Viamoda School of Fashion oraz School of Form w Poznaniu. Publikował m.in. w „Dwutygodniku”, „Obiegu” i „Kulturze Liberalnej”. Współpracuje z "Tygodnikiem Kulturalnym" TVP Kultura.

Organizator: Centrum Kreatywności Targowa, m.st. Warszawa, Windmill

Uczestników wykładów zapraszamy na skromny poczęstunek. Udział bezpłatny, finansowany przez m.st. Warszawy.

Rejestracja: link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Północ lub w kategoriach: wykład


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę