Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jestem rodzicem – co to znaczy? Cykl spotkań rozwojowych dla rodziców

Jestem rodzicem – co to znaczy? Cykl spotkań rozwojowych dla rodziców
📅 Data: wtorek, 9 stycznia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Nowy Świat 22/1 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Rodzicielstwo to proces, w którym rozwija się dziecko, rozwija się rodzic i rozwija się ich wzajemna relacja. Rodzicem się stajemy, dorastamy do tej roli, wypełniamy ją treścią. Uczymy się nie tylko dziecka i kim ono jest, ale też siebie i tego, kim my jesteśmy. Często jest to proces pełen wyzwań, problemów, wątpliwości czy trudnych emocji, wobec których łatwo utracić bliski kontakt z dzieckiem, ze sobą, z tym, co najważniejsze. Tymczasem bliska i bezpieczna więź z rodzicem jest dla dziecka najlepszą tarczą ochronną, jest czynnikiem chroniącym dziecko przed zagrożeniami i ryzykownymi zachowaniami.

Zapraszamy na 5 spotkań dotyczących doświadczenia bycia rodzicem. W stałej grupie będziemy się przyglądać, co to dla nas znaczy i jakie wartości nami kierują, co w naszym rodzicielstwie jest świadome, a co nam się przydarza, jak możemy budować bliską relację z naszym dzieckiem oraz wspierać je w sposób, w jaki tego potrzebuje, będziemy też poszukiwać nowych wzorców i kierunków, odkrywać, co nie działa i dlaczego oraz zajmiemy się trudnymi emocjami i wyzwaniami, które towarzyszą byciu rodzicem.

Tematy:
Co to znaczy być rodzicem?
Potrzeby dziecka, potrzeby rodzica, granice.
Jak mówić, żeby być usłyszanym, jak słuchać, żeby dzieci mówiły.
Oczekiwania wobec dziecka, oczekiwania wobec siebie.
Trudne uczucia: emocje, frustracje, obawy, poczucie winy.

W trakcie spotkań pracować będziemy metodą procesu grupowego. Jest to narzędzie pozwalające wyrazić, poznać i zrozumieć przyczyny trudności, zaburzeń i konfliktów, oraz odnaleźć nowe kierunki rozwoju i rozwiązania problemów. Ułatwia zrozumienie samych siebie i swoich relacji.

-----

Spotkania odbywać się będą w dwóch terminach:

I grupa
Terminy: niedziele 07.01, 14.01, 21.01, 28.01, 4.02
Czas: 18:00 – 20:00
Miejsce: Towarzystwo Pomocy Młodzieży, ul. Nowolipki 2, Warszawa

II grupa
Terminy: wtorki 09.01, 16.01, 23.01, 30.01, 06.02
Czas: 18:00 – 20:00
Miejsce: Ośrodek Nowe Światy, ul. Nowy Świat 22/1 pierwsze piętro, Warszawa

Pracujemy w stałej, zamkniętej grupie, po rozpoczęciu cyklu nie można dołączyć do projektu. Spotkania są bezpłatne, realizowane w ramach projektu Rodzic, dziecko, świat.

Minimalna ilość uczestników to 6 osób, w razie nie zebrania się grupy, zajęcia nie odbędą się. Spotkania będą nagrywane do celów superwizyjnych, oznacza to, że nikt poza superwizorem nie będzie ich oglądał, a po superwizji zostaną skasowane.

-----

Prowadzące:

Ewa K. Dziemidowicz
Jestem psychoterapeutką i trenerką. Psychologią Procesu zajmuję się od 2008 roku, studiowałam w Polsce i za granicą (USA). Prowadzę terapię indywidualną/par/rodzin oraz warsztaty terapeutyczne i rozwojowe. Pracuję w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje), gdzie realizuję projekty edukacyjne, prowadzę warsztaty i szkolenia. W ramach poradni „Dziecko w Sieci” pracuję z dziećmi, młodzieżą i rodzicami, prowadzę też warsztaty dla rodziców nt. uważnego rodzicielstwa. Prowadzę terapię w Centrum Praw Kobiet.

Barbara Gładecka
Jestem psychoterapeutką i mediatorką w programie licencyjnym Instytutu Psychologii Procesu od 2012 roku, w tej chwili w szkoleniu certyfikacyjnym.Odbyłam wiele kursów z polskimi i zagranicznymi nauczycielami Psychologii Procesu.Prowadzę terapię indywidualną dla młodzieży i dorosłych oraz dla par i całych rodzin pod stałą superwizją, Jestem właścicielką Ośrodka terapeutyczno-rozwojowego Nowe Światy w Warszawie, aktualnie pracuję na stażu w Towarzystwie Pomocy Młodzieży

-----

Kontakt i zapisy:

Ewa K. Dziemidowicz
e.k.dziemidowicz@gmail.com
tel. 695995488

Barbara Gładecka
bgladecka@wp.pl
tel. 501752467

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧