Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Golgota Jasnogórska na Gocławiu

Golgota Jasnogórska na Gocławiu
📅 Data: niedziela, 18 lutego 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Parafia św. Ojca Pio (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Parafia św. Ojca Pio po raz kolejny zaprasza na koncert: Golgota Jasnogórska, w wykonaniu Ernesta Brylla, Joanna Lewandowskiej i Marcina Stycznia.

Oratorium zostanie zaprezentowane
w niedzielę, 18 lutego o godzinie 19.00
(bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 18.00).

To z pewnością wspaniała propozycja wprowadzająca w klimat Wielkiego Postu.

W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny!

-----

Jak piszą sami Twórcy:

„Golgota Jasnogórska” to koncert złożony z tekstów wielkiego poety Ernesta Brylla z muzyką i w wykonaniu Joanny Lewandowskiej i Marcina Stycznia, jednych z najpopularniejszych artystów z kręgu piosenki poetyckiej. Niezwykła propozycja na okres Wielkiego Postu.

„Golgota Jasnogórska” to poemat napisany przez Brylla do obrazów pasyjnych Jerzego Dudy-Gracza pod tym samym tytułem, które znajdują się nad Kaplicą Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Co o genezie powstania mówi sam poeta: „Leżeliśmy w jednym szpitalu, u profesora Bochenka na Ochojcu. Jurek najpierw, potem w 1999 roku ja, ale tak samo każdy z nas po cztery bypassy. Potem Jurek powiedział mi, że maluje Golgotę jako podziękowanie dla Matki Boskiej Częstochowskiej. Obejrzałem obrazy i bardzo, ale to bardzo mnie poruszyły. I nagle Jurek Duda-Gracz zapytał: „A wierszy do tego byś nie złożył?”. Nie chciał, żeby to były bezpośrednie komentarze do każdej stacji - raczej moje widzenie..."

Tak też się stało. O ile obrazy Dudy-Gracza odwołują się do trudnej historii Polski, do naszych narodowych przywar i słabości, o tyle Bryll jest bardziej osobisty, pisze o Golgocie, która jest tuz obok nas i w nas.

„Golgota Jasnogórska" składa się z 18. stacji, obejmuje także zmartwychwstanie i wniebowstąpienie Jezusa. Cztery stacje są recytowane, czternaście stacji śpiewanych przez Joannę Lewandowską i Marcina Stycznia tylko z akompaniamentem gitary. Ta surowa, ascetyczna forma powoduje, że teksty jeszcze mocniej nas uderzają i nie możemy przejść obok nich obojętnie.

Do tej pory w Polsce odbyło się kilkanaście koncertów „Golgoty Jasnogórskiej”. Wśród nich jeden wyjątkowy, wielkopiątkowy koncert w 2012 roku na Jasnej Górze w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej na specjalne zaproszenie oo. Paulinów. W lutym 2013 roku nakładem Edycji Świętego Pawła ukazała się płyta „Golgota Jasnogórska", która otrzymała nagrodę Feniksa w kategorii - muzyka chrześcijańska.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!