Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Projekt teatralny dla młodzieży "Kantata na cztery skrzydła"

Projekt teatralny dla młodzieży "Kantata na cztery skrzydła"

reklama
📅 Data: sobota, 09 czerwca 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Fundacja Act4Art oraz Centrum Promocji Kultury dzielnicy Praga-Południe mają przyjemność zaprosić Państwa na cykl wydarzeń kreatywnych w terminach: 9, 16 i 19 czerwca, poświęconych walce z depresją i poczuciem społecznego wykluczenia.
Zwieńczeniem projektu będzie pokaz filmu z naszych działań wraz z poczęstunkiem, który odbędzie się w Centrum 2 października 2018.

Na wydarzenie składa się cykl warsztatów aktorskich, przeznaczonych dla młodzieży w wieku 16-20 lat. Kanwą stanie się spektakl "Kantata na cztery skrzydła" autorstwa Roberta Bruttera, który jest tragikomedią przedstawiającą losy młodej kobiety, stojącej na krawędzi rozpaczy. Próbę odwiedzenia jej od czynów ostatecznych podejmują dwa anioły, które w starciu z zadaniem okazują się zupełnie "po ludzku" niezdarne, co w niełatwej sytuacji bohaterki jest źródłem niebagatelnego komizmu. Jednak poruszane w przedstawieniu kwestie bynajmniej nie są trywialne. Spektakl, który zobaczą widzowie oraz uczestnicy warsztatów będzie trampoliną do pogłębionej dyskusji na temat fałszywych przekonań, braku miłości własnej, co często doprowadza do negatywnej interpretacji rzeczywistości, głębokiego poczucia niedoskonałości i izolacji od innych. Praktyczne sposoby z radzeniem sobie w takich stanach młodzi uczestnicy poznają dzięki twórczej, wspólnotowej pracy w grupie podczas warsztatów. Pomocą metodyczną będą ćwiczenia prowadzone aktorską techniką Meisnera, która w szczególny sposób pozwala pogłębić poczucie bliskości i szczerości w grupie oraz przede wszystkim - otwiera na spontaniczność w kontakcie międzyludzkim i rozwija samoświadomość. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli szansę zweryfikować i "odpuścić" fałszywe przeświadczenia, a także uwolnią swoją wyobraźnię. Poczucie sprawczości wzmocnią pracując nad filmem warsztatowym, w którym zagrają. Będą dzięki temu mieli okazję poczuć się kreatorami filmowej rzeczywistości jako aktorzy, podczas zdjęć do tegoż filmu dokumentalnego.

Wraz z Państwa podopiecznymi serdecznie zapraszamy do rezerwacji miejsc na spektakl oraz zgłaszanie zainteresowanych na cykl warsztatowy na adres mailowy: [email protected]

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY.

TERMINY:

15.06.2018 g. 19.00
SPEKTAKL "Kantata na cztery skrzydła" R. Bruttera

9.06.2018 g. 10-14
IMPROWIZACJE AKTORSKIE z Marcinem Zarzecznym (15 osób)

16.06.2018 g. 10-14
PODSTAWY TECHNIKI MEISNERA Z Judy Turan (15 osób)

19.06.2018 g. 19-21
TAKTYKI AKTORSKIE z Aleksandrą Walusiak (15 osób)

2.10.2018 g. 18.00
POKAZ FILMU Z PROJEKTU Z POCZĘSTUNKIEM

Projekt „Kantata na cztery skrzydła" realizowany jest z Funduszu Animacji Kultury i realizowanych jest w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej oraz Programu Rewitalizacji.

Więcej o pomysłodawcach: link
Więcej o technice Meisnera i prowadzących: link
Partner: cpk.art.pl

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: teatr warsztaty
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę