Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

III LABORATORIUM DRAMATU: Bunia

📅 Data: poniedziałek, 23 kwietnia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Teatr Dramatyczny zaprasza na III Laboratorium Dramatu. 13 listopada rozpoczął się cykl otwartych czytań, podczas których zaprezentujemy najciekawsze dramaty polskich i zagranicznych autorów zakwalifikowane do międzynarodowego projektu „Fabulamundi. Dramaturgia w Europie: Ponad granicami?”. Spotkaniom towarzyszyć będą dyskusje poświęcone współczesnej dramaturgii, w których uczestniczyć będą autorzy sztuk, reżyserzy, aktorzy biorący udział w projekcie oraz zaproszeni goście. Czytania odbywać się będą w poniedziałki w Teatrze Dramatycznym przy pl. Defilad 1, w Sali im. Witolda Zatorskiego o godzinie 19:00.

WSTĘP NA CZYTANIA JEST WOLNY, ABY ZAREZERWOWAĆ SOBIE MIEJSCE NA SALI PROSIMY O REJESTRACJĘ W KASIE TEATRU DRAMATYCZNEGO LUB BIURZE OBSŁUGI WIDZA.

HARMONOGRAM czytań w kwietniu:

9.04 - ,,Niemcy" Leona Kruczkowskiego, reż. Piotr Waligórski
Prapremiera „Niemców” Leona Kruczkowskiego miała miejsce w 1949 roku. Jeden z najgłośniejszych powojennych dramatów, rozliczających się z problemem winy i odpowiedzialności po II Wojnie Światowej, opisuje losy niemieckiej, inteligenckiej rodziny w 1943 roku. W sensacyjną fabułę autor wplata losy uniwersyteckiego profesora Sonnenbrucha oraz jego dzieci – córki Ruth i syna Williego – oficera SS. „Niemcy” to uniwersalny moralitet o człowieczeństwie, ludzkiej godności i sumieniu, w którym Kruczkowski przygląda się skrajnie odmiennym postawom moralnych „dobrych i złych” Niemców.

16.04 - ,,Na skraju" Nathalie Fillion, tłum. Aleksandra Stelmach, reż. Aldona Figura
W trzypokoleniowej rodzinie Madeleine i Richarda od dawna nic się nie układa. Problemy finansowe, nagła sprzedaż domu, choroba Alzheimera dziadka i depresja syna powodują kolejne konflikty i nieporozumienia. Najmłodsze pokolenie zastanawia się jak szybko i łatwo zdobyć brakujące pieniądze, ich ojciec Jean z rzeczywistością radzi sobie za pomocą antydepresantów, dziadkowie, pomimo trudności, podejmują walkę, nie przestając wierzyć w miłość, która dodaje siły i wiary.
Nathalie Fillion w swoim przewrotnym komediodramacie kreśli przenikliwy i zabawny portret współczesnej rodziny (i świata) w kryzysie, zadając pytanie, dlaczego boimy się utraty tego, co posiadamy: nie tylko pieniędzy, ale i miłości bliskich.

23.04 - ,,Bunia" Roberto Cossa, tłum. Rubi Birden, reż. Giovanny Castellanos
Tytułowa Bunia to seniorka wielopokoleniowej rodziny włoskich emigrantów w Argentynie. Jedynym zajęciem stuletniej bohaterki absurdalnej tragifarsy Roberto Cossy jest jedzenie. Bunia pochłania wszystko co jest w zasięgu jej ręki, czym doprowadza rodzinę do bankructwa i tragedii. Rubaszna, czarna komedia argentyńskiego dramatopisarza z 1977 roku to symboliczny obraz tego, co niesie zagładę: nędzy, kryzysów społecznych, wszechogarniającej inflacji oraz dyktatury wojskowej, dławiącej ówczesną Argentynę.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie teatr
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧