Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Targówek - ciekawe miejsce?

Targówek - ciekawe miejsce?
📅 Data: czwartek, 12 kwietnia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Targówek, Czytelnia Naukowa nr 1, św. Wincentego 85 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Stowarzyszenie Kolejka Marecka zaprasza na pierwszą odsłonę czwartej edycji programu „Targówek nieoczekiwany”. Na start przygotowaliśmy wprowadzenie, dwugodzinny odczyt opowiadający o niezwykłych dziejach miejsca, w którym żyjemy.

Targówek? Wątpliwe, aby ta nazwa kojarzyła się szczególnie fascynująco – nawet mieszkańcom. Blokowiska, wszechobecne tory kolejowe, sporo zieleni… Może jeszcze cmentarz na Bródnie. Cóż tu może być ciekawego, co tu się takiego mogło wydarzyć, aby to miejsce było warte jakichś specjalnych opowieści?

Już pobieżne zapoznanie się z historią naszej dzielnicy, każe spojrzeć na nią zupełnie inaczej. Od najdawniejszych warszawskich śladów osadnictwa, przez stulecia rozwoju przerywanego krwawymi walkami, do obrosłych miejskimi legendami dziejów budowy głębokiego metra. Tu było i jest ciekawie, Targówek to jeden z najbardziej zaskakujących obszarów Warszawy.

Zapraszamy do Czytelni Naukowej nr 1 przy św. Wincentego 85, w czwartek 12 kwietnia o godzinie 17.00. Spotkanie będzie wstępem do całkiem długiej, przeważnie dziejącej się w plenerze, opowieści o nieoczekiwanym Targówku.

Kalendarium dalszych wydarzeń projektu:

Spacery:

- Podgrodzie - sobota 21 kwietnia. Może się wydawać, że niezbyt wiele tu do pokazania, jednak wcale nie jest aż tak źle 😉 Startujemy z pętli ZTM Podgrodzie (przed wejściem do Klubu Osiedlowego) o godzinie 11.00.

- Noc Muzeów - sobota 19 maja. Dotrzemy na Targówek Fabryczny, ale wszystko się zacznie w lasku na Utracie, gdzie poszukamy czegoś, co podobno nie istnieje 😉 Start o godzinie 20.00 z pętli ZTM Elsnerów (Bardowskiego).

- Wycieczka rowerowa - niedziela 10 czerwca. Wykorzystamy dzień bez handlu, żeby zobaczyć jak najwięcej. Godzinę rozpoczęcia i miejsce startu podamy niebawem.

- Targówek Mieszkaniowy - sobota 16 czerwca. W programie m. in. zwiedzanie Teatru Rampa. Godzinę rozpoczęcia i miejsce startu podamy niebawem.

- Elsnerów, Wilno, Utrata – sobota 8 września. Tam się zwykle nie spaceruje, a to jednak błąd, będzie ciekawie. Godzinę rozpoczęcia i miejsce startu podamy niebawem.

- Nowe Bródno – sobota 22 września. Sporo ciekawych miejsc, planujemy też pewną niespodziankę… Godzinę rozpoczęcia i miejsce startu podamy niebawem.

- Zacisze - sobota 6 października. Czy jest co oglądać na Zaciszu? Owszem, całkiem sporo 😊 Godzinę rozpoczęcia i miejsce startu podamy niebawem.

- Cmentarz żydowski – niedziela 14 października. Tego spaceru reklamować nie trzeba. Godzinę rozpoczęcia i miejsce startu podamy niebawem.

- Cmentarz katolicki – sobota 20 października. Mocno niedoceniany, naprawdę warto. Godzinę rozpoczęcia i miejsce startu podamy niebawem.

- Spacer na bis – niedziela 18 listopada. Dla nas to też będzie niespodzianka - przeprowadzimy głosowanie i trasę wybiorą sami chętni.


Odczyty w Czytelni Naukowej nr 1, św Wincentego 85 – zawsze o godzinie 17.00:

- czwartek 6 września – Targówek, wrzesień 1939

- wtorek 27 listopada – tu byliśmy, podsumowanie cyklu


Zachęcamy do fotografowania i udziału w konkursie fotograficznym. Na autorów najlepszych prac czekają nagrody, ciekawe zdjęcia opublikujemy, planowany jest również ich pokaz w gmachu Urzędu Dzielnicy Targówek.

Projekt współfinansowany jest przez Urząd Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Targówek lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️