Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Gotujemy i fotografujemy w Cafe Sąsiad

Gotujemy i fotografujemy w Cafe Sąsiad
📅 Data: sobota, 14 kwietnia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Targówek, Cafe Sąsiad, Księcia Ziemowita 16 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, Cafe Sąsiad i Kolejka Marecka, Stowarzyszenie Obrony Pozostałości Warszawy zapraszają do udziału w drugiej edycji ubiegłorocznego projektu „Smacznie i wielokulturowo na Targówku Fabrycznym”. Zaczynamy od spotkania w Cafe Sąsiad przy Księcia Ziemowita 16 w sobotę 14 kwietnia o godzinie 11.00.

Targówek Fabryczny to miejsce szczególne. Ze względu na swą skomplikowaną historię, ale też dzięki szczególnej instytucji – zlokalizowanemu tu Ośrodkowi dla Cudzoziemców. Kobiety i dzieci z ośrodka przy Księżnej Anny funkcjonują w tutejszym środowisku, wnosząc doń także elementy wschodniej tradycji kulinarnej. W naszym programie chcemy wykorzystać to ciekawe sąsiedztwo.

W gościnnych progach Miejsca Aktywności Lokalnej Cafe Sąsiad przeprowadzimy cykl warsztatów kulinarnych, uczących przyrządzania potraw wielokulturowej (m. in. bliskowschodniej, kaukaskiej) kuchni. Wśród gotujących, znajdzie się też miejsce dla entuzjastów fotografii – w czasie i przy okazji zajęć kulinarnych, odbędą się warsztaty uczące trudnej sztuki fotografowania potraw.

Efektem wspólnej pracy kucharzy i fotografów będzie pierwsza na Targówku (a zapewne pierwsza w Warszawie i nie tylko) plenerowa wielokulturowa książka kucharska – wykonane podczas spotkań zdjęcia uzupełnione o przepisy, zostaną wyeksponowane w przestrzeni miejskiej Targówka Fabrycznego.

Co oczywiste (uczestnicy ubiegłorocznych spotkań mogą coś na ten temat powiedzieć) wszystko, co ugotujemy, zostanie niezwłocznie zdegustowane przez uczestników naszych zajęć :)

W programie mamy również odczyt o kulinarnych tradycjach Targówka (Czytelnia Naukowa nr 1, św. Wincentego 85, 24 maja o godz. 17.00) i spacer, pokazujący okolice Targówka Fabrycznego od strony kuchni (29 września).

Zapraszamy. Przyjdźcie: z chęcią poznawania historii, gotowania, fotografowania, kosztowania wschodnich potraw. W razie wątpliwości, pytajcie: nas i nie tylko - najlepszej rekomendacji udzielą uczestnicy naszego ubiegłorocznego programu (facebook pamięta). Zajrzyjcie koniecznie na Targówek Fabryczny. Sobota 14 kwietnia, Cafe Sąsiad, Księcia Ziemowita 16. Naprawdę warto 😊

Projekt finansowany jest z Funduszu Animacji Kultury

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Targówek lub w kategoriach: dla dzieci spotkanie warsztaty wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📱 Kanał nadawczy 📱