Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wianki nad Wisłą 2013

Wianki nad Wisłą 2013

reklama
📅 Data: sobota, 22 czerwca 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Podzamcze (przy ulicy Sanguszki) (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Świętojańska noc zabawy na warszawskich Wiankach nad Wisłą już 22 czerwca

Wianki nad Wisłą to największe ogólnodostępne wydarzenie plenerowe organizowane na tak dużą skalę w Warszawie. Od wielu lat to najchętniej odwiedzana rodzinna impreza w mieście, która od 1996 roku zgromadziła ponad 600 tysięczną publiczność. Wyjątkowo bogaty program artystyczny sprawia, że jest ona atrakcyjna zarówno dla warszawiaków jak i gości stolicy. Tegoroczna odsłona imprezy z pewnością znów dostarczy dużo niezapomnianych wrażeń, o co zadbała Stołeczna Estrada, organizator wydarzenia.


Na wielkiej scenie ustawionej na Podzamczu, tuż przy ulicy Sanguszki, wystąpią: Mela Koteluk, młody brytyjski zespół New Young Pony Club, laureatka ubiegłorocznego konkursu Eurowizji Loreen oraz The Pink Floyd UK (usłyszymy klasykę w postaci ponadczasowych kompozycji Pink Floyd w wykonaniu zespołu, na czele którego stoi Andy Gibson).


Wianki to piknik rodzinny inspirowany słowiańską tradycją uroczystego świętowania Nocy Kupały zwanej również Sobótką. W trakcie radosnych zabaw odbywały się dawniej różnego rodzaju wróżby i tańce, a dziewczęta puszczały wianki z zapalonymi świecami.

Stołeczne Wianki nad Wisłą starają się łączyć tradycję i nowoczesność - nawiązują do prastarych obrzędów świętojańskich poświęconych żywiołom wody i ognia (które wedle dawnych wierzeń miały oczyszczającą moc), przedstawiając je w formie współczesnych happeningów. Puszczanie wianków staje się więc wydarzeniem na miarę bicia rekordu Guinessa, a krzesanie ognia to obecnie zapierający dech w piersiach pokaz sztucznych ogni w wykonaniu najlepszych polskich i zagranicznych zespołów pirotechnicznych.


Program

20.00 – 20.30 - MELA KOTELUK

20.45 – 21.30 - NEW YOUNG PONY CLUB

21.40 – 22.30 - LOREEN

22.45 – 23.45 - THE PINK FLOYD UK


Tuż przed rozpoczęciem koncertów, o godzinie 20.00, zespół akrobacyjny „Biało-Czerwone Iskry” z Dęblina uświetni początek Wianków nad Wisłą. Piloci wykonają serię akrobatycznych pokazów zaledwie 300 m nad rzeką.

Druga część widowiska i jednocześnie finał imprezy to 14 minutowy pokaz pirotechniczny. 5 ton ładunków wybuchowych zostanie wystrzelonych z prawego brzegu Wisły, aby rozbłysnąć nad naszymi głowami.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: impreza


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę