Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
Reklama px px
reklama
Disney English

Korowód Wolski 2018

Korowód Wolski 2018

reklama
data Data: 27 maja 2018, niedziela

godzina Godzina rozpoczęcia: 14:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Wola, Park im. gen. Józefa Sowińskiego (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Na mapie wydarzeń majowych warto zauważyć Korowód Wolski, którego 12 edycja odbędzie się 27 maja (niedziela) w Parku Sowińskiego. Oprócz prezentacji oferty ponad 70. instytucji, organizacji i firm, organizatorzy zaplanowali gry, zabawy i mnóstwo atrakcji, tak aby każdy znalazł coś dla siebie. Warto pojawić się już o 14.00, aby nie przegapić wielkiego otwarcia i ruszyć w rytm brazylijskiej muzyki i tańca wraz CAPOEIRA BERIBAZU wielkim korowodem przez Park Sowińskiego.

- Cieszymy się, że po raz drugi na zlecenie dzielnicy Wola organizujemy Wolski Korowód, czyli święto organizacji i instytucji działających na Woli. W zeszłym roku pogoda i odwiedzający dopisali i mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. Zależy nam, żeby przez zabawę promować tradycję i historię dzielnicy Wola – dlatego organizujemy, tak jak w zeszłym roku, drużynową Grę Miejską. Jednak przede wszystkim osoby mieszkające na Woli mogą tego dnia dowiedzieć się o ofercie edukacyjnej, poradniczej i pomocowej podmiotów działających w dzielnicy. Wolski Korowód to wspaniałe miejsce spotkań, zabawy i edukacji wśród zieleni, dla rodzin i nie tylko! Do zobaczenia w niedzielę 27 maja :) – mówi Anna Góral, Dyrektorka Spółdzielni Socjalnej WOLA.

Od ok. 14.30 do 18.00 Jakub Kuroń zaprasza do podróży przez kulinarną mapę Warszawy. W warsztatach mogą wziąć udział zarówno dorośli, jak i dzieci. W programie słynne ciasteczka babci Jakuba - Albertki, Sójka Wolska oraz parę innych specjałów. Po warsztacie każdy będzie mógł skonsumować własne dzieło. Ponadto można wziąć udział w warsztatach garncarskich, obejrzeć pokazy sztuk walki, tańca, czy poskakać na trampolinie.

W tematyce bardziej poważnej – uczestnicy korowodu będą mogli zapoznać się z bezpłatną ofertą pomocy materialnej, porad prawnych, psychologicznych i zawodowych organizacji i instytucji. Dzielnica Wola od lat promuje zdrowy tryb życia – dlatego i podczas korowodu nie zabraknie bezpłatnych badań profilaktycznych: tkanki tłuszczowej, poziomu glukozy, pomiaru ciśnienia tętniczego oraz przeglądu stomatologicznego.
- Współpraca z organizacjami pozarządowymi to dla nas niezwykle istotna sprawa. Bardzo się cieszę, że na Woli działa tak dużo organizacji, które pracują na rzecz mieszkańców. Wolski Korowód to wyjątkowe święto i niejako podziękowanie dla wszystkich osób, organizacji i instytucji, które są niezwykle istotną częścią naszej wolskiej społeczności. Wolski Korowód to również okazja dla mieszkańców, aby dowiedzieć się jaka jest oferta NGS-ów i w ciekawy sposób spędzić niedzielne popołudnie – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.
Osoby ze schorzeniami mogą skorzystać z próbki masażu refleksologicznego, a wszyscy spięci i zestresowani po tygodniu pracy z masażu relaksacyjnego. Dbający o linę mogą wypróbować sprzęt do redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej, oraz bieżnię z podciśnieniem i podczerwienią.

Na zakończenie wydarzenia w godz. 18.00-19.00 wielki finał w Amfiteatrze – rozdanie nagród oraz występy wolskich zespołów: Zespół Artystyczny KURDESZ i Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Vistula”.
Więcej informacji i szczegółowy program wydarzenia na stronie Spółdzielni Socjalnej Wola: link

O Spółdzielni Socjalnej WOLA
Cafe PoWoli jest prowadzone przez Spółdzielnie Socjalną WOLA, założone przez osoby z niesprawnością i działaczki społeczne, łączymy tradycje dzielnicy Wola z historią Warszawy z dziedzictwem kulinarnym wielokulturowej kuchni warszawskiej. Naszą dumą są dwa wspaniałe murale znanych artystów-społeczników:
Ireny Sendler, która nam matronuje - autorstwa Dariusza Paczkowskiego
Widoku przedwojennej dzielnicy Woli autorstwa Jarosława Malickiego.
Cafe PoWoli to lokal bez barier, dostępny dla każdej i każdego, otwarty dla aktywistek/tów na debaty i dyskusje, zapewniające przyjazną atmosferę podczas wieczorków tematycznych, spotkań międzypokoleniowych oraz integracji lokalnej społeczności m.in. przy grach planszowych, muzyce, filmie…
Cafe PoWoli to także miejsce warsztatów kulinarnych, gdzie tworzą się nowe smaki, łączące wolską tradycję kulinarną z współczesną potrzebą zdrowego odżywiania, a wszystko przygotowywane z pasją dbałości o zdrowie i naturalne środowisko.
Idziesz na to wydarzenie? Napisz swoją relację na się bywa...
 udostępnij tweetnij dodaj
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę


Zobacz też

reklama
sprawdź naszego bloga! ;-)