Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Historia czasów PRL oczami Jerzego Eislera

Historia czasów PRL oczami Jerzego Eislera
📅 Data: czwartek, 26 kwietnia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


„Czterdzieści pięć lat, które wstrząsnęły Polską. Historia polityczna PRL” (Wydawnictwo Czerwone i Czarne) to synteza historii Polski od 1944 do 1989 roku autorstwa jednego z najbardziej cenionych historyków tego okresu, Jerzego Eislera. 26 kwietnia w salonie Empik Junior odbędzie się specjalne spotkanie i dyskusja z udziałem autora, prof. Antoniego Dudka oraz prof. Krzysztofa Kosińskiego.

Jerzy Eisler, którego poczet pierwszych sekretarzy „Siedmiu wspaniałych” stał się bestsellerem, w najnowszej książce rozważa, czy układ zależności Polski od Związku Radzieckiego należy uznać za wasalny, satelicki, kolonialny, czy też Polska znajdowała się jedynie w radzieckiej strefie wpływów?

Najnowsza książka Jerzego Eislera jest nie lada gratką dla wszystkich czytelników zainteresowanych historią czasów PRL-u. Autor jest znawcą najnowszych dziejów Francji, specjalizuje się też w historii Polski po II wojnie światowej. Stworzył, współtworzył oraz redagował blisko trzydzieści książek, a także ponad pięćset recenzji oraz artykułów naukowych i popularno-naukowych. Jego książki kilkakrotnie wyróżniane były nagrodami („Klio”, tygodnika „Polityka”, Polskiego PEN-Clubu). Spotkanie z nim oraz z prof. Kosińskim i prof. Antonim Dudką z pewnością sprowokuje pasjonującą dyskusję.

Jerzy Eisler – urodzony w 1952 r. w Warszawie. Od 2002 roku jest dyrektorem oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie. Od ponad czterdziestu lat pozostaje związany z Instytutem Historii Polskiej Akademii Nauk, w którym od 2011 roku kieruje Zakładem Badań nad Dziejami Polski po 1945r.

26 kwietnia, godz. 18:00
Empik Junior
Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📱 Kanał nadawczy 📱