Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dima Gorelik 3O

Dima Gorelik 3O
📅 Data: wtorek, 8 maja 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Worek Kości, ul. Bagatela 10 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Niesamowite sceniczne widowisko, łączące swobodną jazzową improwizację z elementami muzyki etnicznej nawiązującej do kultury wschodu i muzyki żydowskiej. Tęsknota za poszukiwaniem nowych środków wyrazu sprawia, że każdy koncert tria jest całkowicie odmienny i wyjątkowy.
W skład "Dima Gorelik 3O" wchodzą gitarzysta, kompozytor, wokalista i perkusjonalista Dima Gorelik, perkusista/gitarzysta Shachar Elnatan oraz kontrabasista Franciszek Pospieszalski.

Dima Gorelik - izraelski gitarzysta, wokalista i kompozytor ethno-jazzowy, dwukrotny laureat nagrody The American Israel Cultural Foundation, uhonorowany tytułem Outstanding Musician przez Ministerstwo Kultury Izraela. Zaangażowany był w projekty takich artystów jak m.in.: Joey Calderazzo, Étienne M’Bappé, Louis Sclavis, Clarence Penn, Gary Husband, Anna Maria Jopek, Yasushi Nakamuro, Brad Terry, David Kuckhermann, Zbigniew Namysłowski, Stanisław Soyka, Aukso, Vishwa Mohan Bhatt, Janusz Muniak, Joszko Broda, Maciej Obara, Maria Pomianowska, Wojciech Waglewski, Grażyna Auguścik i Adam Bałdych.

Shachar Elnatan - perkusista i gitarzysta, jeden z najoryginalniejszych artystów rozkwitającej sceny jazzowej w Izraelu. Mimo młodego wieku (23 lata) współpracował z wieloma muzykami światowego formatu, jak Avishai Cohen, Ravi Coltrane, Kellylee Evans, Eli Degibri. Coraz częściej można go usłyszeć w Nowym Yorku gdzie nawiązał współpracę z młodą sceną jazzową.

Franciszek Pospieszalski - absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, ma na swoim koncie firmowany własnym nazwiskiem album nagrany dla wytwórni ForTune, z muzykami poznanymi podczas studiów w Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. Rozpoznawalny zarówno w świecie muzyki etnicznej (Transkapela, Joszko Broda), jak i w formacjach nowoczesnego jazzu i awangardy. Niezależnie stanowi podporę muzycznego składu rodziny Pospieszalskich.

Koncepcja O w muzyce nie jest żadnym novum. Słynny amerykański saksofonista Arnie Lawrence,który wprowadzał Dimę Gorelika w tajniki muzyki improwizowanej, mawiał: „Nie graj tego co już umiesz, lecz to czego nie znasz”. „Zero” w języku hebrajskim, ale także w polskiej kulturze oznacza kogoś, kto jest nikim, nic nie umie. Z perspektywy muzyka, owo „zero” może stać się świadectwem pokory, ale także punktem wyjścia dla muzycznych poszukiwań poza obszarem, w którym czuje się bezpiecznie i komfortowo. Dla muzyków 3˚, obszar muzycznej niewiedzy staje się polem eksperymentu, w którym słuchacz aktywnie uczestniczy podczas koncertu. Dodatkowy smaczek w muzyce grupy stanowią wpływy śródziemnomorskiej muzyki etnicznej, a także zamiłowanie do tradycji krótkich piosenkowych form, które otwierają instrumentalistom drogę do improwizowanych muzycznych wędrówek.

Wstęp wolny. Można rezerwować miejsca przez fan page Worka Kości (przez messengera, link. Ilość miejsc ograniczona.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧