Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Góry Hiszpanii

Góry Hiszpanii
📅 Data: środa, 23 maja 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:30

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Dom Kultury Kadr, ul. P. Gintrowskiego 32 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


sala: widowiskowa
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

Anna Kwitowska
Góry Hiszpanii – od Pirenejów po kanaryjskie wulkany

Pireneje i Wyspy Kanaryjskie to, wydawałoby się, dwa różne światy w zakresie możliwości smakowania górskiej turystyki. Łańcuch górski oddzielający Francję od Hiszpanii postrzegany jest jako miejsce zarezerwowane wyłącznie dla doświadczonych wędrowców. Z kolei Wyspy Kanaryjskie kojarzą się w pierwszej kolejności z plażami oraz wydeptanymi ścieżkami, na których niewiele nas zaskoczy. Czy faktycznie tak jest? Chyba nie do końca.
W ciągu ostatniego roku udało nam się odwiedzić trzy pirenejskie parki narodowe, a także góry Teneryfy, Gran Canarii i La Palmy. Wszędzie znaleźliśmy wymagające trasy, zniewalające widoki i moc wrażeń.
Zarówno Pireneje, jak i Wyspy Kanaryjskie to raj dla miłośników wędrówek. Na górskich szlakach w obu rejonach spędziliśmy łącznie ponad 25 dni.
W Pirenejach przeszliśmy Kanion Ordesy – bez wątpienia jeden z najbardziej spektakularnych kanionów w Europie, którego potężne ściany przywodzą na myśl krajobrazy z USA czy Kanady. Wędrowaliśmy kultowym, wielodniowym szlakiem Carros de Foc, odwiedzając katalońskie schroniska i poznając tamtejsze zwyczaje turystyczne. Zajrzeliśmy też na moment na francuską stronę, gdzie pomiędzy śmiałymi kształtami grani i szczytów, ukryte są jeziora i pasą stada koni.

Górskie szlaki Kanarów okazały się równie piękne widokowo, zaś nasze zaskoczenie różnorodnością krajobrazów było nawet większe. Wulkaniczna kaldera najwyższego szczytu Hiszpanii - El Teide (3718 m n.p.m.), czy „Droga Wulkanów” na La Palmie mienią się odcieniami brązu, czerwieni i złota. Największe wrażenie zrobiły na nas jednak „zielone” części wysp. Przede wszystkim ostre granie i głębokie wąwozy pokryte lasem wawrzynowym w górach Anaga, z małymi wioskami wciśniętymi w zbocza gór. Równie piękne okazały się ścieżki La Palmy - trawersujące skaliste wybrzeże wśród opuncji i palm, bądź wijące się w „deszczowym lesie” pełnym lian, obfitych paproci i ogromnych drzew. Po więcej opowieści oraz obrazów z górskich szlaków Hiszpanii zapraszam na pokaz.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: slajdowisko
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️