Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Zuzanna Janin - WJF VOL. 9

Zuzanna Janin - WJF VOL. 9
📅 Data: poniedziałek, 30 kwietnia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, barStudio, Plac Defilad 1 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na trzecie spotkanie dziewiątej edycji cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Gościem będzie Zuzanna Janin, tematem: “Blisko, czyli o przemocy w sztuce”.

Spotkanie będzie poświęcone analizie obrazowania przemocy na wybranych przykładach sztuki współczesnej. Reakcje na akcję #Metoo, ujawnienie przemocowego traktowania ludzi w przestrzeni pracy i w aktywności społecznej czy bliskich w przestrzeni domu rodzinnego, którego ukrywaniu służą narzędzia kultury "wstydu", "ciszy", "milczenia", w zderzeniu z otwartą artykulacją współczesnej niezgody na systemowe uciszanie ofiar, kulturę gwałtu, tabu przemocy - znajdują odbicie we współczesnej sztuce wizualnej. Spotkanie przybliży m.in. różnice w działaniu z przemocą, manipulacją czy doświadczeniem osobistym wybranych artystów i artystek.

Zuzanna Janin
Rzeźbiarka, autorka instalacji, wideo instalacji, fotografii i działań performatywnych. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1980-1987), w ramach stypendium Prohelvetia w ECAV - Ecole Cantonale d'Art du Valais, Sierre w Szwajcarii (new media 2004). Obroniła doktorat "O nienarracyjności sztuki" na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (2016), po trudnościach i odmowie w ASP w Warszawie w 2013 roku. Głównym motywem jej prac jest wizualizacja nieuchwytnego stanu “pomiędzy”. Artystka transformuje odnalezione w pamięci fragmenty autobiografii, własnych przeżyć i uniwersalizuje je zderzając z pamięcią zbiorową i obrazami historii na tle współczesnych problemów społecznych i politycznych. Zuzanna Janin, która jest autorką m.in. postulatu o prawo do bezpiecznej equalistycznej zabawy bez przemocy oraz hasła MILCZENIE JEST ZŁOMEM, oraz prac “SHAME”, “Cyberprzemoc”, “WALKA”, “Przezroczysty dywan”, “Widziałam swoją śmierć”, w swojej twórczości dotyczącej czasu, przestrzeni i pamięci dotyka tabu tzw. trudnych tematów. Obecnie jej tryptyk selfie "Śpiąca Niebieska. Czarna jak ja. Czerwona ze wstydu (w łóżku z M.)" 2014-2016, można oglądać na wystawie w galerii lokal_30. Prace artystki były prezentowane podczas wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i na świecie.

WSTĘP WOLNY!
Miejsce: barStudio w Teatrze Studio, Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, Warszawa
Autorki cyklu: Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska
Organizatorzy: WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI, barStudio, Fundacja Powiększenie, Teatrgaleria Studio
Partnerzy główni: Fujifilm Poland, E. Wedel
Partner: @Millennium Docs Against Gravity Film Festival

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę