Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

RE-DIRECTING: EAST | Amanda Abi Khalil "Rozmowy i manipulacje. Bejrut jako kulturalny 'wyjątek"

RE-DIRECTING: EAST | Amanda Abi Khalil "Rozmowy i manipulacje. Bejrut jako kulturalny 'wyjątek"
📅 Data: środa, 11 czerwca 2014

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski ul. Jazdów 2 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


RE-DIRECTING: EAST
Conversation # 17
Amanda Abi Khalil "Rozmowy i manipulacje. Bejrut jako kulturalny 'wyjątek'"

11 czerwca 2014, godz. 18.00, Budynek Laboratorium CSW
Spotkanie w języku angielskim.

Amanda Abi Khalil
"Rozmowy i manipulacje. Bejrut jako kulturalny 'wyjątek'"
Jest rok 2020 i właśnie trwa kolejna edycja Biennale w Bejrucie. Niezależna, poszukująca kuratorka moderuje dyskusję równoległą do oficjalnego programu wystaw. Rozmowa krąży wokół polityki, poetyki i estetyki współczesnej sztuki w Libanie.
Na jej panelu plejada międzynarodowych gwiazd ze świata kuratorów oraz dyrektorów instytucji zachwyca się i zdumiewa, jak wyśmienite są libańskie praktyki artystyczne i jak dalece utrzymują tempo globalnego dyskursu sztuki, tak krytyczne, jak i wizjonerskie.
W tym gigantycznym holu Międzynarodowego Centrum Wystaw i Rozrywki, położonego na bliskich przedmieściach Bejrutu, niedaleko największego miejskiego placu, kuratorka wspomina kluczowe dyskusje, jakie toczyła między 2000 a 2017 r. na temat praktyk artystycznych i zjawisk związanych z dyskursem sztuki oraz jej odpowiedzialnością polityczną. Uporczywie przerywa jej publiczność, zadając pytania. Niektórych z pytających kuratorka pamięta jako swoich studentów z Libańskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Rozmowa z niezależną kuratorką Amandą Abi Khalil, aktualnie mieszkającą w Bejrucie, da początek dyskusji o współczesnej praktyce artystycznej Libanu. Spróbuje ona wymyślić lub zaprojektować przyszłość, wydobywając jednocześnie sprzeczności i absurdy definiowania sztuki współczesnej, w tym kryteriów opisu sztuki, jakie rozpowszechniły się w praktykach kuratorskich w Libanie. Format rozmowy będzie meandrował między narracją biograficzną, przytaczaniem faktów oraz opowieści, a także historiami kuratorki o zmianie i rozwoju kryteriów, które mogłyby nadać sens jej walce, nadziejom oraz zawiedzionym pragnieniom. Opowieść oczarowanego rozczarowania.

Amanda Abi Khalil jest niezależną kuratorką z Bejrutu. Studiowała edukację artystyczną, socjologię i antropologię sztuki na Sorbonie w Paryżu, uzyskując tytuł magistra na studiach kuratorskich sztuki w przestrzeni publicznej. Pracowała dla najważniejszych instytucji kulturalnych we Francji, jak np. CENTQUATRE i Aix-en-Provence International Opera Festival. Do 2012 była dyrektorką i kuratorką przestrzeni wystawienniczej HANGAR w Bejrucie, gdzie wspólnie z młodymi i uznanymi już artystami zrealizowała wiele wystaw i instalacji. Jest założycielką i dyrektorką Temporary Art Platform, stowarzyszenia na rzecz sztuki publicznej w Libanie. Wykłada także historię i socjologię sztuki na Libańskiej Akademii Sztuk Pięknych (ALBA) oraz Uniwersytecie Świętego Józefa (USJ) w Bejrucie. Pełni rolę ekspertki ds. sztuki w przestrzeni publicznej w wielu instytucjach. Swój najnowszy projekt wystawienniczy Amanda Abi Khalil zrealizowała w galerii GREYNOISE w Dubaju.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę