Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Piknik rodzinny URODZINY MUZEUM

Piknik rodzinny URODZINY MUZEUM
📅 Data: niedziela, 23 czerwca 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Archeologicznego, ul. Długa 52 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na piknik rodzinny URODZINY MUZEUM zorganizowany z okazji 85. rocznicy powołania Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie!

W dniu 23 czerwca 2013 roku na terenie Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie odbędzie się piknik rodzinny pt. „Urodziny Muzeum”. Wydarzenie to związane jest z przypadającą w 2013 roku 85. rocznicą powołania Państwowego Muzeum Archeologicznego.

Przy tej okazji zapraszamy, po raz pierwszy od długiego czasu, do tej części muzeum, która na co dzień jest dla widzów niedostępna, czyli do działów i pracowni archeologicznych.

Grupy zwiedzających w czasie ścieżki dydaktycznej „Muzeum od kuchni” będą miały okazję zobaczyć jak wygląda codzienna praca gabinetowa archeologów, a także zwiedzić pracownie zajmujące się konserwacją zabytków. Dla młodszych widzów przygotowana jest bogata oferta edukacyjna m.in. lepienie naczyń z gliny technikami pradziejowymi, wytwarzanie z modeliny paciorków oraz liczne gry i zabawy. Dzieci chcielibyśmy zachęcić także do uczczenia Urodzin Muzeum poprzez stworzenie „Laurki dla Muzeum”. Natomiast starsi uczestnicy pikniku będą mogli zapoznać się z historią muzeum, planowaną przebudową oraz działalnością badawczą pracowników Muzeum dzięki prelekcjom, wystawom plakatowym i prezentacjom multimedialnym.

Ponadto na dziedzińcu PMA zorganizowana będzie rekonstrukcja grobu szkieletowego wraz z wyposażeniem, gdzie archeolog będzie przybliżał wszystkim chętnym specyfikę prac wykopaliskowych, a antropolog przedstawi im metody analizy szkieletu. Tego dnia także biblioteka muzealna przedstawi zwiedzającym te części swojego księgozbioru, które na co dzień dostępne są tylko wąskiej grupie badaczy.

Oprócz tego jak zwykle otwarta będzie wystawa stała „Pradzieje ziem polskich” oraz wystawy czasowe: szczecińska wystawa „Zaginione-Ocalone”, wystawa „Porta Fidei. Drzwi Płockie w Nowogrodzie Wielkim na Rusi”. A także zorganizowana specjalnie na obchody Urodzin wystawa „Zmieniamy się dla was” prezentująca archiwalne materiały dotyczące muzeum, a także zabytki pozyskane w trakcie prac wykopaliskowych na dziedzińcu Arsenału. Badania te są pierwszym etapem planowanej na kolejne lata przebudowy budynku Arsenału – siedziby Państwowego Muzeum Archeologicznego.To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: festiwal
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 newsletter 👋 przybij piątkę