Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Rodzinna EKO przygoda

Rodzinna EKO przygoda
📅 Data: niedziela, 15 lipca 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Bielany

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Rodzinna EKO przygoda
Udział w warsztatach jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Na rodziny z najwyższą frekwencją czekają atrakcyjne nagrody: lot balonem nad Warszawą oraz rejs statkiem po Wiśle. Projekt: „Rodzinna EKO przygoda” jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.

-----

DZIELNICA: Wola
DATA WYDARZENIA: 14.07.2018 (sobota); godz. 11.00;

TYTUŁ WYDARZENIA: „Po co zwierzętom kolory? – warsztaty rodzinne”
MIEJSCE SPOTKANIA: przed Amfiteatrem Wolskiego Centrum Kultury w Parku Sowińskiego

Jedne w paski, inne w kropki, jeszcze inne w cętki… Liczne jednokolorowe, niepoliczalne we wszystkich odcieniach tęczy… To zwierzęta, które tak jak pozostałe elementy biocenozy zachwycają nas swoim kształtem czy ubarwieniem. Ale dlaczego natura tak pięknie pokolorowała otaczający nas świat zwierząt? Po co właściwie biedronce czarne kropki a bocianom czerwone dzioby? Zapraszamy na pełną kolorów opowieść o zwierzętach. Wspólnie przekonajmy się, jak bardzo ruda jest wiewiórka, czy kaczka to dziwaczka i co może powiedzieć nam ryba.

-----

DZIELNICA: Bielany
DATA WYDARZENIA: 15.07.2018 (niedziela); godz. 11.00

TYTUŁ WYDARZENIA: „Poszukiwacze wodnych zwierzątek – warsztaty rodzinne”
MIEJSCE SPOTKANIA: róg Al. Słowiańskiej i ul. Kolektorskiej

Podwodny świat jest fascynujący: czasem budzi zainteresowanie i zachwyt, innym razem wywołuje w nas strach i przerażenie. Mieszkańcy wód bywają mali i ogromni, kolorowi i piękni, albo niezbyt urodziwi, ale nie mniej pożyteczni. I choć z naszej perspektywy w większości głosu nie mają, to warto wysłuchać opowieści o ich umiejętnościach. Na kolejne rodzinne warsztaty przyrodnicze zapraszamy nad wodę. Dowiemy się, jak jej mieszkańcy przystosowali się, do życia w mokrym środowisku…

------

DZIELNICA: Bemowo
DATA WYDARZENIA: 15.07.2018 (niedziela); godz. 14.00

TYTUŁ WYDARZENIA: „Osiedle jak ogród – warsztaty rodzinne”
MIEJSCE SPOTKANIA: przed Urzędem Dzielnicy Bemowo, przy popiersiu Józefa Bema

Z czym kojarzy się wam ogród? Z usłaną kwiatami łąką, z dojrzewającymi w pełnym słońcu smakowitymi owocami i jagodami? A co można robić w ogrodzie? Wypoczywać, bawić się, obserwować przyrodę? Zapraszamy rodziny z dziećmi na niedzielne warsztaty przyrodnicze. Spacerując po Osiedlu „Przyjaźń” będziemy z ukrycia obserwować niestrudzonych w pracy „ogrodników” – pszczoły, mrówki i inne owady. Nauczymy się rozpoznawania kwiatów i dowiemy się, dlaczego tak bardzo przyciągają do siebie nie tylko ludzi, ale i zwierzęta.

-----

DZIELNICA: Praga-Północ
DATA WYDARZENIA: 21.07.2018 (sobota); godz. 11.00

TYTUŁ WYDARZENIA: „Poznajemy drzewa – warsztaty rodzinne”
MIEJSCE SPOTKANIA: koło kiosku Ruchu, przy wejściu do Parku Praskiego od Al. Solidarności

Drzewa są z ludźmi od samego początku. Nie tylko są źródłem drewna, owoców i liści, ale też stanowią ważny element naszej kultury. Drzewa potrafią też dostarczyć wielu ciekawostek, a historie z nimi w roli głównej i bite przez nie rekordy są naprawdę interesujące. Czy wiecie na przykład, że najwyższe drzewa na świecie mogą osiągać ponad 100 m wysokości, albo. że nie wszystkie drzewa iglaste są wiecznie zielone? Zapraszamy na kolejne rodzinne warsztaty, podczas których w zabawny sposób dowiecie się (prawie) wszystkiego o polskich drzewach.

-----

DZIELNICA: Praga-Północ
DATA WYDARZENIA: 22.07.2018 (niedziela); godz. 11.00

TYTUŁ WYDARZENIA: „Rybitwy, bobry i … owce. Zwierzęta znad Wisły – warsztaty rodzinne”
MIEJSCE SPOTKANIA: przy wejściu do ZOO od strony Mostu Gdańskiego

Mokry piasek i cienka warstwa mułu stanowią idealne podłoże, na którym dokładnie niczym pieczęcie odbijają się kończyny zarówno dużych ssaków, jak i drobnych zwierząt: żuków, żab i ptaków. Odczytywanie takich wyraźnych tropów nie sprawia trudności i może być doskonalą szkołą dla młodych odkrywców. Niczym tropiciele skarbów ruszymy nad wiślaną plażę by poszukiwać śladów mieszkających nad rzeką zwierząt.

------

DZIELNICA: Mokotów
DATA WYDARZENIA: 28.07.2018 (sobota); godz. 11.00

TYTUŁ WYDARZENIA: „Gra terenowa „Nad Jeziorkiem Czerniakowskim”
MIEJSCE SPOTKANIA: przystanek autobusowy „Jeziorko Czerniakowskie 01”, ul. Gołkowska w stronę Augustówki

Jeziorko Czerniakowskie to skarb Mokotowa ale i całej Warszawy. Jako największy zbiornik wody w stolicy, stanowi oazę dla bioróżnorodności gatunkowej środowiska miejskiego. Wykorzystując elementy ścieżki dla Jeziorka Czerniakowskiego, zapraszamy rodziny na edukacyjną grę przestrzenną, w trakcie której najmłodsi uczestnicy poznają zwyczaje pobliskich mieszkańców – m.in. jaszczurkę „zwinkę”, która kocha słońce, puszystą wiewiórkę, znaną z akrobatycznych skosów, a może nawet kolczastego jeża, który… zamiast jabłka zjada larwy i owady.

-----

DZIELNICA: Wilanów
DATA WYDARZENIA: 28.07.2018 (sobota); godz. 14.00

TYTUŁ WYDARZENIA: „Ogrody przy Pałacu w Wilanowie” – warsztaty rodzinne
MIEJSCE SPOTKANIA: przed kościołem św. Anny w Wilanowie

Nie od dziś wiadomo, że król Jan III Sobieski bardzo lubował się w ogrodach. To za jego panowania, w 2. poł. XVII w. powstał pierwszy ogród w Wilanowie, utworzony wg stylu włoskiego. Podobnie jak król Sobieski, my również kochamy spędzać czas w ogrodach. Zapraszamy zatem całe rodziny z dziećmi na kreatywne warsztaty planowania ogrodów. Na podstawie poznanych zasad, w otoczeniu królewskich rezydencji sami zaprojektujemy swoją wymarzoną przestrzeń rekreacyjną.

-----

DZIELNICA: Śródmieście
DATA WYDARZENIA: 29.07.2018 (niedziela); godz. 11.00

TYTUŁ WYDARZENIA: „W Parku Ujazdowskim – rodzinna gra terenowa”
MIEJSCE SPOTKANIA: wejście do Parku Ujazdowskiego od strony pl. Na Rozdrożu

Parki śródmiejskie, jako enklawa zieleni w mieście, pełnią funkcję ekologiczną i społeczną. Możemy tu z dala od zgiełku ulicy obserwować otaczającą przyrodę, wypoczywać i bawić. Dlatego tak ważnym współcześnie zagadnieniem staje się potrzeba tworzenia przestrzeni zielonych w wysoko zurbanizowanym środowisku miejskim. Zapraszamy rodziny z dziećmi do wspólnej zabawy w Parku Ujazdowskim. Nie zabraknie ciekawych doświadczeń przyrodniczych, zagadek, łamigłówek, i obserwacji miejskiej przyrody.

-----

DZIELNICA: Teren nadwiślański
DATA WYDARZENIA: 29.07.2018 (niedziela); godz. 14.00

TYTUŁ WYDARZENIA: „Nad Wisłą – wilanowskie łąki i plaże – warsztaty rodzinne”
MIEJSCE SPOTKANIA: róg ul. Zaściankowej i Wału Zawadowskiego

Na południe od Warszawy znajduje się miejsce magiczne. Naturalny, w małym stopniu przekształcony przez człowieka krajobraz Doliny Środkowej Wisły urzeka swym wdziękiem a odbijający się to od prawego to od lewego brzegu nurt oraz licznie występujące wyspy (kępy i ławice), nadają temu miejscu niepowtarzalny charakter dawnej rzeki. Zapraszamy warszawskie rodziny na prawdziwą podróż w czasie. W trakcie warsztatów poznamy bogate życie tutejszych „mieszkańców”. Będą zagadki, grupowe zabawy oraz gipsowe odlewy tropów zwierząt. Powiemy jak każdy z nas może chronić przyrodę oraz co to są rośliny pionierskie.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Bielany lub w kategoriach: dla dzieci warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę