Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Autorka „Historii pszczół" odwiedza Polskę | Maja Lunde w salonie Empik Junior

Autorka „Historii pszczół" odwiedza Polskę | Maja Lunde w salonie Empik Junior
📅 Data: piątek, 8 czerwca 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Maja Lunde, autorka bestsellerowej „Historii pszczół" sprzedanej w Polsce w nakładzie 65 tysięcy egzemplarzy, powraca z niezwykłą powieścią o... wodzie. Przyszłość bez niej jest bardziej przerażająca niż świat bez pszczół. Przy okazji premiery książki „Błękit" (Wydawnictwo Literackie) pisarka przyjedzie do Polski, aby spotkać się z fanami w salonie Empik Junior. Wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 8 czerwca.

„Błękit" to drugi tom cyklu powieściowego, rozpoczętego bestsellerową „Historią pszczół", którego głównym tematem są zmiany klimatu i degradacja środowiska naturalnego. Powieść zbudowana z dwóch równolegle prowadzonych i łączących się w zaskakujący sposób wątków potwierdza pisarski kunszt Mai Lunde. Norweżka, jak nikt inny potrafi zgłębić meandry ludzkiej psychiki. Jednocześnie przekazuje nam, głuchym na wołanie dzikiej przyrody czytelnikom, przerażające ostrzeżenie – jeśli nie zaczniemy szanować otaczającej nas natury, zginiemy razem z nią.

Zachodnia Norwegia, rok 2017. Siedemdziesięcioletnia Signe przybywa w rodzinne strony. Powracają bolesne wspomnienia. Nie ma już śladu po wzgórzach, rzece Breio i wodospadach Dwie Siostry, o których przetrwanie walczyła jako nastolatka. Dziką naturę okiełznano i wykorzystano do napędzania elektrowni wodnej. Signe przyjeżdża, by podjąć ostatnią, nierówną walkę. Jej orężem jest „Błękit" – jacht, który otrzymała od ojca na osiemnaste urodziny.

W roku 2041 panująca w Europie susza prowadzi do wojen i wyniszcza kontynent. David ucieka w ostatniej chwili, wraz z jedenastoletnią córką Lou. Przemierzając wyludnioną okolicę, postanawiają zaczekać w jednym z opuszczonych domów na koniec lub cud. Odnaleziona w ogrodzie żaglówka ma być ich arką, gdy w końcu spadnie deszcz.

Maja Lunde – popularna autorka książek dla dzieci. „Historia pszczół" to jej debiut dla dorosłych czytelników. O powieści zrobiło się głośno jeszcze przed oficjalną premierą – prawa do wydania zakupiło 15 wydawnictw z całego świata. Od tego czasu zajmuje najwyższe miejsca na listach bestsellerów.

8 czerwca, godz. 18:00
Empik Junior
Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧