Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
Cohen i Kobiety
reklama

Festiwal Filmowy Świat Maklaka i Jego Przyjaciół

Festiwal Filmowy Świat Maklaka i Jego Przyjaciół

reklama
data Data rozpoczęcia: 16 czerwca 2018, sobota

godzina Godzina rozpoczęcia: 12:00

data Data zakończenia: 17 Czerwca 2018

miejsce Miejsce: okolice Warszawy, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna, Konstanciński Dom Kultury (pokaż na mapie)
Opti Taxi
W weekend, 16 i 17 czerwca w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Mostowej 15 śmietanka polskiego kina będzie gościć na Festiwalu Filmowym Świat Maklaka i Jego Przyjaciół.

Krzysztof Kowalewski - genialny aktor filmowy, telewizyjny, teatralny i radiowy, niesamowita Ewa Szykulska wraz z dwójką „Dziewczyn do wzięcia” : Ewą Pielach-Mierzyńską i Reginą Regulską, wybitny reżyser Marek Piwowski, awangarda polskiego kina: aktor reżyser i muzyk Arkadiusz Jakubik. W programie festiwalu filmy z ich udziałem oraz spotkania z twórcami.

Patronem festiwalu jest Zdzisław Maklakiewicz, kultowy aktor, ikona polskiego filmu. Na festiwalu kłaniamy się również twórcom młodego kina. Będą bloki z filmami i etiudami ze Studia Munka oraz przegląd filmów nadesłanych w konkursie. Jego celem jest wyróżnienie artystów, którzy potrafią wnikliwie i krytycznie obserwować świat, przedstawiając go przy tym sposób pogodny i życzliwy, sięgając po charakterystyczne dla Patrona festiwalu środki - dystans, humor, ironię czy sarkazm.

Podczas dwóch dni festiwalu zobaczymy filmy zgłoszone do konkursu głównego i retrospektywę produkcji związanych ze Studiem Munka oraz twórczość Marka Piwowskiego, twórcy kultowego „Rejsu”. Ukłon w stronę kina przełomu lat 60. i 70. - filmów prześmiewczych, groteskowych i gorzkich zarazem. Nie zabraknie produkcji z udziałem Zdzisława Maklakiewicza. Zestawienie nowych filmów z dawniejszymi może być zaskakujące. Choć wydaje się, że niewiele mają wspólnego z czasami PRL-u, to przy bliższym zapoznaniu okazuje się , że znajdują się ciągle w tym samym kręgu tematyki. W programie także m.in. kino plenerowe na leżakach, spacer po filmowym Konstancinie oraz warsztaty rodzinne „Pokoloruj kino”.

Szczegółowy program -> link
Idziesz na to wydarzenie? Napisz swoją relację na się bywa...
 udostępnij tweetnij dodaj
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę


Zobacz też

reklama
sprawdź naszego bloga! ;-)