Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Koncert Zespołu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej w ramach 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Koncert Zespołu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej w ramach 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości
📅 Data: czwartek, 21 czerwca 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Chłodna (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Muzyka w najlepszym wydaniu znowu zabrzmi na ulicy Chłodnej. Dzielnica Wola zaprasza w czerwcu na dwa wyjątkowe koncerty.

Czwartkowe koncerty "pod chmurką", które odbywają się w czerwcu na ulicy Chłodnej stały się lokalną tradycją. - Zrewitalizowana Chłodna aż prosi się, żeby organizować tu wydarzenia kulturalne - mówi Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola. - Nasze koncerty z roku na rok przyciągają coraz większe rzesze fanów dobrego jazzu czy muzyki klasycznej - dodaje.
W tym roku władze Dzielnicy przygotowały dwa niezwykłe koncerty. - Pierwszy z nich odbędzie się 21 czerwca i będzie to występ zespołu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, która muzycznie nawiąże do obchodzonej 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę - mówi Mariusz Budziszewski, zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola. - Drugie wydarzenie odbędzie się tydzień później i będzie to koncert "Noc w wielkim mieście" w wykonaniu Jazz Bandu Młynarski-Masecki. Fani jazzu z pewnością nie będą zawiedzeni - dodaje.
Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny, a koncerty w ramach "Muzycznych Czwartków na Chłodnej" odbędą się na zrewitalizowanym deptaku przy ul. Chłodnej na wysokości ul. Waliców.

Muzyczne Czwartki na Chłodnej – harmonogram:

21 czerwca, godz. 19:00
Koncert Zespołu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej w ramach 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

28 czerwca, godz. 19:00
Koncert Jazz Band Młynarski-Masecki „Noc w wielkim mieście”
Warszawska Orkiestra Sentymentalna

Warszawska Orkiestra Sentymentalna
Zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. Piosenki i pieśni z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka, nieustannie ich inspirują. Wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy – zawsze wybierają to co najlepsze wśród bogactwa sceny i ekranu dwudziestolecia i czasów powojennych, i wykonują zachowując styl i ponadczasowy urok tych melodii oraz dodając im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej.

Jazz Band Młynarski-Masecki
Polski zespół jazzowy założony przez Jana Emila Młynarskiego i Marcina Maseckiego, grający w stylu przedwojennym, na podobieństwo polskich orkiestr jazzowych okresu międzywojennego, a jednocześnie stosujący nowoczesne aranżacje. W listopadzie 2017 ukazała się ich debiutancka płyta zatytułowana „Noc w wielkim mieście”, promowana przez jowialnie wykonany singel „Abduł Bey". Teledysk do tego utworu zdobył nominację do Fryderyka 2018.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wola lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📱 Kanał nadawczy 📱