Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

CYRKOWE LATO

CYRKOWE LATO
📅 Data: sobota, 28 lipca 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Białołęka

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


CYRKOWE LATO Z BIAŁOŁĘCKIM OŚRODKIEM KULTURY
Czy klaun zawsze musi być uśmiechnięty? Jak odszukać tęczę, która zniknęła z nieba? Jak wykonać salto z zamkniętymi oczami? Białołęcki Ośrodek Kultury zaprasza do Parku Picassa i Parku Magiczna na Cyrkowe Lato!

Wokół namiotów cyrkowych, które nieodzownie wiążą się z klimatem cyrkowego życia artystów, ustawionych w białołęckich parkach, od czwartku do soboty odbywać się będą animacje kulturalne zarówno dla dzieci, jak i całych rodzin. Doświadczeni animatorzy będą dbać, by najmłodsi mieszkańcy Białołęki spędzali czas twórczo, aktywnie i różnorodnie. Każdy weekend będzie dedykowany innej dziedzinie sztuki cyrkowej (iluzja, żonglerka, klaunada, itp.). Co drugą sobotę cyrkowi artyści reprezentujący daną dziedzinę, poprowadzą warsztat tematyczny, uchylający rąbka tajemnicy danej dyscypliny. W tygodniu zaś dzieci będą miały okazję wziąć udział w zajęciach ogólnorozwojowych z pogranicza sportu, cyrku i tańca, a w weekendy dzieci z rodzicami na zajęcia pod okiem profesjonalnego trenera – Piotra Końko – zapraszamy całe rodziny.

Szczegółowy program:

Animacje w namiotach cyrkowych: od czwartku do soboty w Parku Magiczna i w Parku Picassa w godz. 12.00-18.00

Warsztaty i pokazy cyrkowe: 30.06, 14.07, 28.07, 11.08, 25.08
Park Picassa w godz. 12.00-14.00
Park Magiczna 16.00-18.00

Lato w cyrku będzie obfitowało w spotkania z artystami, którzy uchylą wam rąbka tajemnicy sztuki cyrkowej. Zapoznacie się z wieloma dyscyplinami, będziecie się śmiać, dziwić, zachwycać, a także wspólnie bawić, gdyż występy zawsze będą wzbogacone otwartymi warsztatami dedykowanymi rozmaitym aktywnościom cyrkowym. Mamy nadzieję, że nabierzecie sympatii do sztuki cyrkowej, a co niektórzy z Was postanowią zostać cyrkowcami!
Zapraszamy na Cyrkowe Lato w BOK (występy i warsztaty w wybrane soboty wakacji):

30 czerwca Bachantki
Warsztaty sztuki cyrkowej dla dzieci i młodzieży prowadzone przez instruktorów i akrobatów związanych m.in:. z Państwową Szkołą Sztuki Cyrkowej w Julinku. W ramach bezpłatnych zajęć w Parku Picassa oraz w Parku Magiczna uczestnicy poznają podstawy umiejętności, które – po latach wytrwałych prób i ćwiczeń, cyrkowcy prezentują na najlepszych arenach świata.

14 lipca Balloon Duo – Balonowy Cyrk
Co można zmieścić w balonie? Czy balony mają humorki? Jak odszukać tęczę, która zniknęła z nieba? Na te i inne pytania odpowiedzi uczestnicy poszukają podczas interaktywnego show Pana Śmigiełko i Pani Kokardki. W programie nie zabraknie zabawnych sztuczek cyrkowych i konkurencji dla Widzów, a po programie artystycznym wykonawcy zaproszą na wspólną zabawę w cyrk! Uważajcie, to będzie spotkanie z prawdziwymi Balonowymi Mistrzami! Będzie wystrzałowo!
Artyści: Marek i Olga: artyści sceniczni i uliczni, animatorzy, mistrzowie modelowania balonów, buskerzy, z wieloletnim doświadczeniem scenicznym oraz animacyjnym, z radością przeniosą dzieci w kolorowy świat Balonowego Cyrku.

28 lipca Eduardo Show „Kolorowo, to cyrkowo”
Przedstawienie ekscentrycznego Klauna Eduardo obfitować będzie w wiele bardzo śmiesznych scenek, w których będzie starał się przekonać dzieci, że doskonale opanował tajniki żonglerki i chodzenia na szczudłach. Zaczaruje bańkami mydlanymi, poprosi o pomoc w noszeniu walizki, będzie rozśmieszał najpoważniejsze dzieci i czy rzeczywiście „Czary to Mary” czy może sztuczki magiczne…
Następnie wszystkie odważne dzieci będą próbowały przekonać artystę, że cyrk znają doskonale. Przejdą na szczudłach, podrzucą piłeczkami i wejdą w świat cyrku. Artysta pokaże, że klaunada, to bardzo wyrafinowane i wielozadaniowe aktorstwo!
Artysta: Rafał Mikołajewski, aktor, animator kultury, pedagog, instruktor teatralny, żongler, szczudlarz. Organizuje otwarte spotkania żonglerskie w Łodzi. Od 2005 roku prowadzi działania edukacji cyrkowej i teatralnej na terenie całej Polski.

11 sierpnia Pan Buźka „Iluzja i animacje dla dzieci”
Dawno temu, w czasach gdy ludzkość poruszała się za pomocą samochodów, a jedzenie podawane było z mikrofali narodziło się zjawisko zwane żółtą magią. Była to moc tak silna, że potrafiła rozbawić każdego kto miał z nią styczność i którą okiełznać mógł jedynie potężny żółtoksiężnik. Legendy głoszą, że kto raz doświadczył jej uroku już na zawsze będzie nosił uśmiech na swej twarzy. Choć do dziś nie wiadomo jak i dlaczego powstała żółta magia, obecnie jest ona praktykowana przez Pana Buźkę, ostatniego z żółtoksiężników, który na swoich pokazach prezentuje jej pełny potencjał.
Żółta magia to coś więcej niż tylko sztuczki. To przezabawne, familijne show wypełnione gagami i żartami wywołującymi niekontrolowane ataki śmiechu. Podczas występu publika będzie brała czynny udział pomagając magikowi czarować i wypowiadać zaklęcia. Po pokazie Uczestnicy poznają sekrety ciekawych sztuczek, a być może już komuś podczas pokazu uda się zostać asystentem Pana Buźki!
Po pokazie Pan Buźka zaprasza wszystkie dzieci na równie magiczne Animacje Taneczne! Muzyka, tańce i różne hulańce. Oto składniki, które wybrano do stworzenia idealnej zabawy, ale Pan Buźka przypadkowo dodał do mieszanki jeszcze jeden składnik: Humor!
Artysta: Bartosz Gembski – to żółto-zabawna postać zamieszkująca środowisko warszawskie lecz występująca również na terenie całej Polski. Żywi się głównie śmiechem i drobnymi żartami znalezionymi w okolicach sceny. Przejawia skłonności artystyczne, przystosowując się do otoczenia, jako: magik, komik, animator lub konferansjer.

25 sierpnia Pracownia Cyrkowa „Żonglerka na wesoło”
Panie i panowie, chłopcy i dziewczęta! Wspaniale, że przyszliście dziś na spotkanie z nami, bo właśnie ogłaszamy CASTING do naszego cyrku! Ale ale …czy Wy wiecie, co to jest cyrk? Nasz cyrk jest niezwykły, ponieważ cały mieści się w starej walizce. Walizka zaś ma niezwykłe właściwości: może zmieścić cały cyrk! Co w niej się mieści? Jakie tajemnice kryje? I kto przejdzie casting do cyrku? O tym przekonacie się na spotkaniu z nami! Podczas show widzowie: zobaczą pokaz żonglerski wykonany przez duet artystów, obejrzą jak na tajemniczym sznurku tańczy najstarszy rekwizyt cyrkowy, a także poznają nietypowe zwierzę, które także przyjedzie w walizce. Czy będzie to dziki zwierz?
Po przedstawieniu zapraszamy na naukę i zabawę w cyrk, podczas której dzieci dowiedzą się, jak szybko rozkłada się namiot cyrkowy, na czym polega rozgrzewka żonglera i czy trudniej żongluje się jedną czy pięcioma piłkami.
Artyści: Agnieszka Bińczycka – aktorka cyrkowa, animatorka, pedagog cyrku z wieloletnim doświadczeniem wraz z Piotrem Woźniakiem (animator kultury, pedagog cyrku, żongler) od 10 lat przenoszą Widzów w świat sztuki cyrkowej z przymrużeniem oka, pasjonaci żongerki.

---
Spektakl kończący Lato: Klaun Kluseczka Show 26.08 godz. 17.00 scena van Gogha 1
Spektakularne show! Profesjonalny występ sceniczny z prawdziwego zdarzenia: interaktywne przedstawienie cyrkowe, które zaangażuje i rozbawi nawet największego ponuraka. A przede wszystkim moc, nierzadko niebezpiecznych, ewolucji ekwilibrystycznych, akrobatycznych na światowym poziomie. Uwaga! Widzowie będą wyciągani na scenę – to oni współtworzyć będą spektakl! Wejściówki do odbioru od 1 sierpnia 2018.

---
W ramach projektu w czwartki od godz. 15.00 w Parku Picassa oraz piątki od godz. 15.00 w Parku Magiczna odbywać się będą zajęcia sportowe dla dzieci pn. Cyrkowe akrobacje mające na celu polepszyć umiejętności motoryczne dzieci. Gry i zabawy w formie torów przeszkód, slalomów i nauki figur akrobatycznych.
7.07, 21.07, 4.08 i 18.08 o godz. 14.00 w Parku Picassa i o godz. 16.00 w Parku Magiczna odbywać się będą zajęcia sportowe dla rodzin pn. Mali i Duzi Sportowcy Cyrkowi. Będzie to cykl zajęć sportowych dla dorosłych i dzieci. Wspólne treningi fitness oraz mini zawody sportowe pod okiem Piotra Końko.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Białołęka lub w kategoriach: dla dzieci warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧