Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Aukcja Art Outlet. Sztuka Współczesna

Aukcja Art Outlet. Sztuka Współczesna
📅 Data: wtorek, 3 lipca 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Ul. Piękna 1A, 00-477 Warszawa, DESA Unicum (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Jeszcze kilka lat temu prace Jakuba Zuckera można było kupić zaledwie za kilkanaście tysięcy złotych. W maju tego roku jego obraz „Cyrkowcy” został sprzedany za 100 tysięcy złotych. Aukcje Art Outlet stają się niepowtarzalną okazją do wyłonienia perełek klasyków w bardzo atrakcyjnych cenach. Dwie najbliższe odbędą się 3 i 5 lipca.

Przykład Jakuba Zuckera doskonale obrazuje, że w sztukę warto inwestować. Choć na przestrzeni lat ceny jego prac oscylowały wokół kilku, czy kilkunastu tysięcy, 24 maja obraz „Cyrkowcy” sprzedany został za 100 tys. To ponad dwukrotność ceny wywoławczej. Podczas nadchodzącej aukcji Art Outlet. Sztuka Dawna zaprezentowane będą trzy płótna artysty, których ceny wywoławcze rozpoczynają się od zaledwie 4 tys. zł. Pojawią się też najwyższej klasy dzieła innych przedstawicieli nowożytnej i nowoczesnej epoki, w tym prace artystów z kręgu École de Paris. Przedmiotami licytacji będą dwa wyjątkowe kobiece portrety Rajmunda Kanelby, malarza o światowej sławie, autora słynnych portretów postaci należących do międzynarodowej śmietanki towarzyskiej, w tym brytyjskiej królowej, Elżbiety II. W katalogu znalazł się urokliwy portret „Kobieta z bukietem kwiatów” Henriego Haydena czy wybitna martwa natura Zygmunta Józefa Menkesa. Kolekcjonerów powinien zainteresować również „Portret Feliksa Stojowskiego na koniu” oraz „Przy punkcie obserwacyjnym” Wojciecha Kossaka, czołowego reprezentanta malarstwa historycznego i batalistycznego.

Aukcję Art Outlet. Sztuka Dawna poprzedzi aukcja Art Outlet. Sztuka Współczesna, na której pod młotek pójdą płótna niekwestionowanych klasyków polskiej sztuki współczesnej. W katalogu znalazła się niezwykle rzadka praca na desce Erny Rosenstein. Choć jeszcze parę lat temu jej dzieła wyceniane były na kilka tysięcy złotych, w marcu tego roku jedno z nich – „Przygody pawia” – sprzedane zostało za spektakularną kwotę 320 tys. zł. Cena wywoławcza „Kompozycji”, która pojawi się na najbliższej licytacji, to zaledwie 30 tys. zł. Kolejnym z artystów, którego wartość na rynku sztuki poszybowała ostatnio w górę jest Ryszard Winiarski. W zeszłym roku jego „Gra” została sprzedana za ponad 1 mln zł. Ceny dzieł artysty wystawionych na letnim Art Outlecie zaczynają się już od 26 tys. zł. Pod młotek pójdą również prace m.in. Edwarda Dwurnika, w tym obraz z cyklu „Błękitny”, którego cena wywoławcza to zaledwie 9 tys. złotych.

Oferta obu letnich aukcji Art Outlet obfituje w prace klasyków współczesnej i dawnej sztuki, których wartość na rynku znacznie przekracza proponowane ceny wywoławcze. 3 lipca podczas licytacji Art Outlet. Sztuka Współczesna pod młotek pójdą 123 obiekty. Dwa dni później, 5 lipca, na aukcji Art Outlet Sztuka Dawna zaprezentowane zostaną 122 dzieła. Od 25 czerwca w siedzibie DESA Unicum można oglądać wystawy prac z obu katalogów.

Aukcja „Art Outlet. Sztuka Współczesna”: 3 lipca, godz. 19, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

Wystawa obiektów 25 czerwca – 3 lipca, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

Więcej informacji o Aukcji „Art Outlet. Sztuka Współczesna” oraz katalog aukcyjny w wersji elektronicznej dostępne są na stronie DESA Unicum: link

Aukcja „Art Outlet. Sztuka Dawna”: 5 lipca, godz. 19, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️