Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Otwarte pokazy w Królewskiej Formierni

Otwarte pokazy w Królewskiej Formierni
📅 Data: niedziela, 29 lipca 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na pokazy wykonywania odlewów gipsów w Królewskiej Formierni. Nasi edukatorzy odkryją przed uczestnikami spotkań tajniki warsztatu XVIII-wiecznego artysty oraz wyjaśnią, dlaczego odlewy gipsowe były tak popularne w kolekcji Stanisława Augusta

Każda prezentacja potrwa pół godziny i mogą w niej uczestniczyć zarówno dzieci, jak i dorośli. Obowiązują bezpłatne wejściówki, które są do odebrania w dniu pokazu w kasie w Starej Oranżerii.

Pokazy w królewskiej formierni w Starej Oranżerii (Łazienki Królewskie) odbywać się będą o godz. 11.00, 11.30, 12.00, 12.30 w wakacyjne czwartki: 5, 12, 19 i 26 lipca oraz 2, 9, 16, 23 i 30 sierpnia, a także w wakacyjne niedziele: 1, 15 i 29 lipca oraz 5 i 19 sierpnia.

Królewska Formiernia w Starej Oranżerii to pracownia artystyczna nawiązująca do XVIII-wiecznego warsztatu, w którym wykonywano gipsowe kopie antycznych i nowożytnych rzeźb. Połączona z Królewską Galerią Rzeźby tworzy niezwykłą strefę edukacji, nawiązującą do królewskiej idei praktycznego kształcenia przyszłych artystów.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: dla dzieci wykład inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧