Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Solidarność to sztuka

Solidarność to sztuka
📅 Data: czwartek, 5 lipca 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Bugaj 15/17 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Pracownia rzeźby Zbigniewa Maleszewskiego na warszawskiej Starówce przy ul. Bugaj 15/17 to nie tylko miejsce magiczne, w którym tworzył wybitny rzeźbiarz, architekt i filozof, były żołnierz AK, ale także tajna drukarnia z okresu Solidarności, która mieściła się w piwnicy należącej do tego niezwykłego lokalu.

Aby uczcić historię Pracowni oraz jej zmarłego rok temu Twórcę, Fundacja na Rzecz Rzeźby Polskiej zaprasza 5 lipca o godz. 19.00 na wernisaż wystawy “Solidarność to sztuka”.

Zaprezentowane zostaną oryginalne przedmioty związane z funkcjonowaniem drukarni oraz proces tworzenia wydawnictw drugoobiegowych. Wyeksponowane będą także znaki wydawnicze oraz swoista estetyka bibuły, nierozłącznie związane także z dostępnymi technikami powielania, oryginalne druki powielane w tym miejscu, zarówno periodyki, jak i druki ulotne oraz literatura polska i światowa z peerelowskiego indeksu.

Oprócz wystawy odbędzie się również prezentacja multimedialna na baize materiału, w którym o funkcjonowaniu drukarni opowiada sam Zbigniew Maleszewski oraz jej twórcy Szymon Dederko i Stefan Rutkowski.

W ramach wystawy zostanie również pokazany film “100 metrów od Zamku” autorstwa Mikołaja Pazio i Marcina Kopcia, przedstawiającego postać rzeźbiarza i artysty Zbigniewa Maleszewskiego.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę