Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wydawcy w Ogrodzie vol. 1

Wydawcy w Ogrodzie vol. 1
📅 Data: niedziela, 8 lipca 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga-Południe, Stół Powszechny ul. Jana Zamoyskiego 20 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Kontynuujemy zeszłoroczny wakacyjny cykl spotkań muzycznych. Podczas czterech lipcowych niedziel w Ogrodzie Powszechnym przyjrzymy się bliżej polskim labelom niezależnym. Z prowadzącymi je osobami porozmawiamy o ich praktykach wydawniczych, motywacjach i celach. Czy nośnik ma znaczenie dla wydawanej muzyki? Co oznacza bycie niezależnym wydawcą? Czy na tym się zarabia? A może to forma aktywizmu? Kuratorstwa? Zajawki? Słowem - spróbujemy dowiedzieć się po co to wszystko.

Odcinek pierwszy ogrodowych spotkań poświęcimy taśmie i wydawcom, dla których kaseta magnetofonowa wydaje się mieć znaczenie wyjątkowe. W towarzystwie Mateusza Wysockiego (Pawlacz Perski) i Darka Pietraszewskiego (Pointless Geometry, V/A - Various Artists) zastanowimy się m.in. czy revival kasetowy jest faktem, i czy kaseta magnetofonowa może powtórzyć drogę płyty winylowej. A potem posłuchamy live setu Fischerle i muzyki z kaset.

Cztery spotkania to cztery różne historie o wspólnym mianowniku - muzyce niezależnej. Każdemu towarzyszył będzie mini showcase, czyli prezentacja artystów związanych z labelem.

Kolejne spotkania: 15, 22 i 29 lipca w ogrodzie przed Teatrem Powszechnym.

Nad cyklem czuwa Kaśka Królikowska, która od ponad trzech lat wraz z Darkiem Pietraszewskim prowadzi niezależny label audio-wizualny Pointless Geometry. W zeszłym roku zainicjowała i poprowadziła cykl spotkań w Ogrodzie Powszechnym poświęconych muzyce improwizowanej - Improwizacje w Ogrodzie.

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji do 2022 roku.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga-Południe lub w kategoriach: spotkanie inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę