Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Nik Void (UK) / Ed Wood / Sierść • Lado w Mieście 2018 vol. 3

Nik Void (UK) / Ed Wood / Sierść • Lado w Mieście 2018 vol. 3
📅 Data: czwartek, 19 lipca 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, 🌊 nad Wisłą, Plac Zabaw, skwer im. Tadeusza Kahla (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Kolejny wieczór z Lado w Mieście 2018!

Trzeci wieczór naszego festiwalu będzie troszkę wyjątkowy (jak każdy!), bo odbędą się aż trzy koncerty — na scenie Placu Zabaw pierwszy koncert od kilku lat zagra duet Ed Wood w wersji trzyosobowej oraz poznańsko-warszawska Sierść, a na Barce z solowym live-actem wystąpi znana z Factory Floor Nik Void!

ED WOOD
To my, niechciani, nielubiani, u swoich szanowani czy już rozpoznani, klima zawsze nastukany duet założony w Bydgoszczy w 2006 roku przez Tomka Morusia i Maćka Ziołka. Wierny estetyce rock, metal i stany lękowe nagrał dwa albumy: doskonale przyjęty przez 3 osoby "Anal�Animal" (LADO ABC, 2010) i nieprzestępnie nieprzejęty "Post-Mortem Lovers" (LADO ABC, 2014). Muzycznie nieuznający żadnych granic w myśl zasady "cokolwiek działa, byle głośno". Sięgający po noise, pop, improwizację, post-punk, surf rock, jesiotry, flegusie, zostaw, Elton John, a jak trzeba to i black-metal. Znany z energetycznych koncertów, na których wydarzyć się może wszystko, nawet nic. Na ostatnim koncercie w historii tej brei okołomuzycznej szeregi zespołu zasili Macio Popowski (Mitch&Mitch, Shofar, LXMP, Kamp, The Dumplings, Raphael Kamiński, Slage Image, Taco Hemingway). Zespół zagrał kilka prób, występował m.in. w Liverpoolu, Barcelonie, Ostrzeszowie i Ciechocinku

NIK VOID (FACTORY FLOOR, UK)
Nik Colk Void to producentka eksperymentalnej elektroniki, najbardziej znana jako połowa londyńskiego Factory Floor (DFA) i 1/3 Carter Tutti Void, które współtworzy z Cosey Fanni Tutti i Chrisem Carterem (Throbbing Gristle/Chris & Cosey).
Najbardziej interesuje ją rozwój niekonwencjonalnych spotkań z wybranym narzędziem – niezależnie od tego czy jest to głos, gitara czy syntezator modularny – tworzących nowy język przy pomocy samplingu i innych technik. Jej "demistyfikacyjne" podejście zostawia miejsce na błędy, które współgrają ze sposobem kompozycji i wykonania dopuszczającym przypadek. W efekcie powstaje muzyka na styku techno, ambientu, awangardy i noise'u.
Improwizacyjny charakter zarówno Factory Floor, Carter Tutti Void, jak i jej nowego projektu NPVR, który współtworzy z Peterem Rehbergiem daje Void idealną platformę do ćwiczenia swojego ambitnego podejścia do muzyki, dzięki czemu na żywo zamiast powtarzalnego odtwarzania nagrań otrzymujemy ich przeobrażone interpretacje.

SIERŚĆ
Sierść powstała w Warszawie w 2014 roku. W muzyce zespołu intensywność black metalu to odbicie intensywności codzienności, prozaicznych emocji, pohamowania i niepohamowania instynktów, wewnętrznej wojny. Muzycznie inspiracjami zespołu są punk, japonska psychodelia i norweski black metal. Do tej pory ukazały się 3 kasety: "sierść sierść sierść" (Jasień), "Spoko że wszyscy umrzemy" (BDTA) i "It's Easy" (enjoy life). Członkowie grupy występują również w zespołach: Anatol, Gołębie, Order of the rainbow girls, Jakub Lemiszewski, I Zimbra, Złota Jesień.

Po koncertach zapraszamy na afterparty — BAS: Klasyczna Zipera #4 na Barce

Czwartek, 19.07.2018
Start: 20:00
Wstęp wolny!
Plac Zabaw & BarKa

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę