Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Langosz z czulentem | Membrana. Festiwal nad rzeką

Langosz z czulentem | Membrana. Festiwal nad rzeką
📅 Data: niedziela, 22 lipca 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 15:30

📌 Miejsce: okolice Warszawy, plaża nad Świdrem w Józefowie, ulica Telimeny 13 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


22 lipca następna odsłona festiwalu Membrana!

Tym razem wędrujemy w dół Świdra na piaszczystą plażę otoczoną przez sosnowy las. To tutaj będziemy wsłuchiwać się w relaksujące dźwięki gongów i mis, hipnotyzującą drumlę, a także zanurzymy się w świecie kultury węgierskiej i żydowskiej. Muzyka na żywo odbije się od membrany wody i dotrze do słuchaczy dzięki rzece, która stanie się zarówno instrumentem, jak i wykonawcą.

Przybywajcie na dzień i na noc!
Zabierzcie swoje hamaki i napoje 🙂

Wstęp wolny!

---
PROGRAM
---
15:30 - spacer

Wyruszamy ze stacji PKP Świder, skąd spacerem udamy się na szeroką piaszczystą plażę. Po drodze o historii żydowskich letników linii otwockiej opowie Agnieszka Gajc, etnografka i animatorka kultury.

Spacer będzie tłumaczony na Polski Język Migowy.
Więcej na temat spaceru: link
---
17:00 - warsztaty z Muzeum POLIN

Czy graliście kiedyś w drejdla? A może chcecie dowiedzieć się, jak zapisać własne imię w języku hebrajskim? Pracownicy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zapraszają do wspólnego poznawania historii i kultury żydowskiej. Na pewno z nami nie będziecie się nudzić!
---
17:00 - warsztaty intuicyjnej gry na instrumentach

W trakcie warsztatów poznamy brzmienie i możliwości takich instrumentów jak saz, kalimba amplifikowana, gong feng. Wspólnie stworzymy umowny zapis muzyczny, inspirując się mapą rzeki Świder. Graficzne meandry rzeki posłużą jako punkt wyjścia, z którego stworzymy pewną formę partytury graficznej. Poznamy sposoby interpretacji takiej mapy, używając języka muzycznego, co będzie rodzajem przekładu graficzno-muzycznego rzeki Świder. Warsztaty poprowadzi Przemek Daniłowicz – gitarzysta, kompozytor, realizator dźwięku.
---
18:00 - koncert zespołu Zoord

Energetyczny folk z Kecskemétu – ósmego co do wielkości miasta na Węgrzech, położonego na Wielkiej Nizinie Węgierskiej.
Ich muzyka sięga do korzeni kultury Europy Wschodniej. Zabrzmi drumla, w mistrzowskim wykonaniu Árona Szilágyiego, jednego z najbardziej rozpoznawalnych na świecie wirtuozów tego instrumentu, mocne bębny (Krisztián Almási) i pełne emocji skrzypce i śpiew (Béla Drabant).
Zoord inspiruje się muzyką Transylwanii i zimną jakucką zimą.
---
19:00 - spotkanie z HaLuną

„Ha” symbolizuje powiew, oddech powietrza, a „Luna” – moc księżyca. Pod tym psudonimem kryje się Halina Bergerné Wilk, artystka, która od ponad trzydziestu lat mieszka na Węgrzech. HaLuna gra na starych instrumentach: na gongach, misach tybetańskich, bębnach szamańskich, cytrze. Śpiewa
i sama tworzy swoje utwory. Oprócz występów solo koncertuje także z zaproszonymi osobami, bo – jak mówi Haluna – każdy wyjazd jest szansą na zabranie ze sobą wielu wartościowych osób.
---
21:00 - Elektroczardasz
After przy secie DJ-skim
---
Przez cały czas trwania festiwalu będzie z nami Węgierski Instytut Kultury z węgierską literaturą.

Kulinarnie wspierają nas:
Roots-Vege - otwockie mistrzynie roślinnych smaków
Świder Food Truck - kuchnia żydowska z Otwocka
Kociołek i Wino - małe Węgry w Polsce

W czasie wydarzenia zapraszamy też na wyprzedaż garażową, którą organizują Kinga i Beata, a z której cały dochód przeznaczony jest rzecz Fundacja Azylu pod Psim Aniołem.
---
Więcej o festiwalu:
Membrana to wielokulturowy festiwal poświęcony rzece w jej przyrodniczym i symbolicznym znaczeniu. W tym roku scenerią festiwalu będzie Świder – jego różnorodne brzegi, skarpy, piaszczyste wyspy i nieskończonej ilości wodne zakręty.

Festiwal to centralne wydarzenie jubileuszowego XV Powiatowego Festiwalu Kultury realizowanego przez powiat otwocki pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy okolice Warszawy lub w kategoriach: dla dzieci impreza koncert spacer spotkanie teatr warsztaty inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę