Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Rodzinna EKO przygoda

Rodzinna EKO przygoda
📅 Data: niedziela, 05 sierpnia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 13:00

📌 Miejsce: Warszawa - Bielany

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Rodzinna EKO przygoda
Udział w warsztatach jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Na rodziny z najwyższą frekwencją czekają atrakcyjne nagrody: lot balonem nad Warszawą oraz rejs statkiem po Wiśle. Projekt: „Rodzinna EKO przygoda” jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.

Wydarzenia w sierpniu:

1
DZIELNICA: Bielany
DATA WYDARZENIA: 05.08.2018 (niedziela); godz. 13.00;
TYTUŁ WYDARZENIA: „Ptaki Warszawy – Las Bielański”
MIEJSCE SPOTKANIA: przed kościołem pokamedulskim w Lesie Bielańskim, ul. Dewajtis 3

Warsztaty sierpniowe rozpoczniemy od spotkania w Lasku Bielańskim, gdzie pod czujnym okiem ornitologa i w otoczeniu przyrody, gołym okiem, ale też z użyciem przyrządów optycznych obserwować będziemy ptaki. Towarzyszyć temu będzie zgłębianie wiedzy na temat ich wyglądu, głosów, zachowań i biologii.


2
DZIELNICA: Bielany
DATA WYDARZENIA: 05.08.2018 (niedziela); godz. 10.00
TYTUŁ WYDARZENIA: „Ptaki Warszawy – Las Młociński”
MIEJSCE SPOTKANIA: polana rekreacyjna w pobliżu ul. Papirusów

Na kolejną obserwację ptaków zapraszamy do lasku Młocińskiego. Przypuszczamy, że prawie każdy obywatel zna bociana białego, bażanta, sikorę bogatkę, dzięcioła czy srokę oraz jest w stanie wymienić nazwy kilku innych gatunków, o których gdzieś słyszał. Jednak niewielu wie, jak duża liczba gatunków ptaków mieszka w Polsce. Prawdopodobnie wiele osób dzieli ptaki tylko na kilka grup. Niestety w takiej sytuacji ptaki są po prostu „wróblami”, „wronami”, „kaczkami”, „sowami” albo „jastrzębiami”. Nic bardziej omylnego, a wystarczy się tylko dokładniej im przyjrzeć, np. podczas terenowego warsztatu na który serdecznie zapraszamy.


3
DZIELNICA: Białołęka
DATA WYDARZENIA: 12.08.2018 (niedziela); godz. 13.00
TYTUŁ WYDARZENIA: „Ptaki Warszawy – Kanał Żerański”
MIEJSCE SPOTKANIA: przystanek autobusowy „Kanał Żerański 02” w stronę Tarchomina, ul. Modlińska przy kanale Żerańskim

Warszawskie ptaki to nie tylko wróble, gołębie i sroki! Podczas wyjątkowych plenerowych zajęć przyrodniczych, przy akompaniamencie trzepotu skrzydeł, furkotu ptasich piór i wiosennych treli, dowiecie się z jakimi ciekawymi gatunkami ptaków dzielimy zabudowania oraz tereny zielone miasta.


4
DZIELNICA: Praga-Południe
DATA WYDARZENIA: 12.08.2018 (niedziela); godz. 10.00
TYTUŁ WYDARZENIA: „Ptaki Warszawy – Olszynka Grochowska”
MIEJSCE SPOTKANIA: ul. Torowa, pod wiaduktem na wysokości przystanku autobusowego „PKP Gocławek”

Często zastanawiamy się nad tym, jaki ptak lata nad nami, śpiewa lub odpoczywa na gałęzi. Nieraz irytuje nas, że po zrobieniu zdjęcia nie wiemy dokładnie co sfotografowaliśmy. Identyfikację poszczególnych osobników komplikuje duża różnorodność i zmienność awifauny. Możecie to zmienić biorąc udział w warsztatach rodzinnych, tematycznie w pełni poświęconych ptakom. Podczas zajęć dowiecie się czemu ptaki żyją w mieście, co je tu sprowadziło i jakie korzyści czerpią z mieszkania obok nas.


5
DZIELNICA: Praga-Południe
DATA WYDARZENIA: 18.08.2018 (sobota); godz. 11.00
TYTUŁ WYDARZENIA: „Przyrodniczy quiz rodzinny”
MIEJSCE SPOTKANIA: róg ul. Grochowskiej i Podskarbińskiej, przy wejściu do Parku Obwodu Praga AK

Rodzinne spacery, wycieczki rowerowe lub wspólne warsztaty i wędrówki są wspaniałą okazją do poznawania rodzimej przyrody. Takie spotkania służą zdobyciu ważnych informacji o roślinach i zwierzętach najczęściej występujących na naszym terenie. Na kolejne takie spotkanie zapraszamy do Parku Obwodu Praga AK, gdzie podczas rodzinnego quizu przyrodniczego, każdy z uczestników – i ten młodszy i starszy - będzie mógł wykazać się znajomością rodzimej przyrody.


6
DZIELNICA: Ochota
DATA WYDARZENIA: 19.08.2018 (niedziela); godz. 10.00
TYTUŁ WYDARZENIA: „Ptaki Warszawy – Park Szczęśliwicki”
MIEJSCE SPOTKANIA: stacja Veturilo przy pętli autobusowej „Szczęśliwice”

Na kolejny warsztat ornitologiczny zapraszamy do Parku Szczęśliwickiego gdzie ornitolog opowie jakie są metody rozpoznawania ptaków, jak wygląda kartograficzna metoda ich inwentaryzacji. Spotkanie będzie też okazją do zgłębienia tajemnic budowy ptaków, ich przystosowania do lotu, zdobywania pożywienia, budowy gniazd oraz poznania ich różnorodnego i jednocześnie fascynującego zachowania.


7
DZIELNICA: Ochota
DATA WYDARZENIA: 19.08.2018 (niedziela); godz. 13.00
TYTUŁ WYDARZENIA: „Ptaki Warszawy – Pole Mokotowskie”
MIEJSCE SPOTKANIA: przed wejściem do budynku SGH, Al. Niepodległości 162

Jakie są wady i zalety dokarmiania ptaków? Jaki jest ulubiony pokarm sikorek, a jaki kosów? Co nam mówi kształt dzioba o diecie jego właściciela? Po odpowiedzi na te i inne pytania zapraszamy na warsztat ornitologiczny skierowany do rodzin. Podczas spotkania dowiecie się, na czym polega obrączkowanie ptaków, jak stwierdzić obecność różnych gatunków w środowisku, po co badamy ptaki, jak możemy im pomagać. Na uczestników warsztatów czekać będą różnorodne ciekawostki i zadania do wykonania.


8
DZIELNICA: Mokotów
DATA WYDARZENIA: 25.08.2018 (sobota); godz. 11.00
TYTUŁ WYDARZENIA: „Ulepszamy Park Morskie Oko”
MIEJSCE SPOTKANIA: przed restauracją „Blue Cactus”, ul. Zajączkowska 11

Park Morskie Oko na Mokotowie to kolejny przystanek w naszej przyrodniczej podróży. Podczas spotkania poznacie historię parku i jego funkcje. Zagracie w grę terenową i staniecie przed wyzwaniem twórczym – jakim? Tego wszystkiego dowiecie się już na miejscu.


9
DZIELNICA: Targówek
DATA WYDARZENIA: 26.08.2018 (niedziela); godz. 10.00
TYTUŁ WYDARZENIA: „Mieszkańcy Skweru Wiecha”
MIEJSCE SPOTKANIA: przed wejściem do „Teatru Rampa”

Skwer Wiecha został nazwany na cześć Stefana Wiecheckiego „Wiecha”, pisarza i felietonisty, który choć na Targówku nie mieszkał, zasłużył się uwieczniając w swoich felietonach atmosferę tych przedmieść i zamieszkujące tu postacie wraz z ich gwarą i humorem. Park powstał w miejscu Placu Horodelskiego, który w okresie międzywojennym był typowym dla warszawskich przedmieść terenem rekreacyjnym. Była tu często karuzela, działały knajpki, organizowano potańcówki. W 2003 roku park został gruntownie wyremontowany. Obecnie znajdują się tam cztery fontanny, plac zabaw, studnia oligoceńska, zegar słoneczny. A kto go zamieszkuje?? Tego możecie się dowiedzieć uczestnicząc w naszych warsztatach. Tym razem zapraszamy na Targówek.


10
DZIELNICA: Wawer
DATA WYDARZENIA: 26.08.2018 (niedziela); godz. 14.00
TYTUŁ WYDARZENIA: „Poznajemy las Jana III Sobieskiego – zabawy przyrodnicze”
MIEJSCE SPOTKANIA: przystanek autobusowy „Marysin 05” ul. Kościuszkowców

Obecnie Las Sobieskiego to drugi pod względem wielkości kompleks leśny Warszawy. Swoją nazwę zawdzięcza królowi Janowi III Sobieskiemu, władcy polskiemu, szczególnie znanemu z Odsieczy Wiedeńskiej, obrońcy wiary chrześcijańskiej. Las poza funkcją związaną z zachowaniem bogactwa przyrodniczego tego terenu pełni również funkcję edukacyjną i rekreacyjną, o czym będziecie mogli się przekonać na kolejnych warsztatach. Całe rodziny zapraszamy na Wawer.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Bielany lub w kategoriach: dla dzieci warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę