Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Utkani z wolności - dziergamy powstańcze opaski

Utkani z wolności - dziergamy powstańcze opaski
📅 Data: sobota, 4 sierpnia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, tzw. Skwer Sierpnia 1944 / na tyłach budynków Wolska 58, Płocka 21 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Zakład Gospodarowania Nieruchomościami dla Dzielnicy Wola, w ślad za poprzednim wydarzeniem tkania flagi na Skwerze Władysława Bartoszewskiego, kontynuuje dziewiarskie spotkania i przygotowuje niecodzienne spotkanie.

4 sierpnia, w przeddzień rocznicy Rzezi Woli, na Skwerze Sierpnia 1944 z wydzierganych łącznie 40-tu, białych i czerwonych kwadratów, zostaną przygotowane symboliczne dwukolorowe powstańcze opaski, które oplotą pobliskie drzewa.

„Poprzez otwarte spotkania, takie jak to, zacieśniamy więzi i wykorzystujemy okazje do lepszego poznania się i zaangażowania w kształtowanie przestrzeni naszej dzielnicy. Warszawska Wola, ze swoją historią jest najlepszą wizytówką słowa „wolność”. Tu i teraz, wspólnie zmieniamy oblicze tego miasta, tworząc w ten sposób nową historię” – mówi Mateusz Matejewski – Dyrektor ZGN Wola.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00, wówczas uczestnicy wspólnie będą kończyć dzierganie, zszywać i dekorować drzewa. Będzie to czas na wspomnienia, sentymenty, integrację, naukę zapominanych robótek ręcznych oraz głównie lokalne świętowanie rocznicy niepodległości Polski na świeżym powietrzu.

Część elementów stworzona zostanie przed wydarzeniem. Wykonają je Uczestniczki Ośrodka Wsparcia dla Seniorów „Pod Jaworami” Ośrodka Pomocy Społecznej dzielnicy Wola m.st. Warszawy ul. Zawiszy 5 oraz Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”, pracownicy ZGN Wola.

W akcję włączył się także „Splot inspiracji”, „Warszawskie Szarotki”, czytelnicy bloga Zamotana.pl oraz inne stołeczne grupy zrzeszające miłośników rękodzieła.

Później, o godz. 19:00 w tym samym miejscu odbędzie się koncert zespołu: Wawa Cafe poświęcony przedwojennej i współczesnej Warszawie.

Honorowy patronat nad projektem objął Burmistrz Dzielnicy Wola.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wola lub w kategoriach: koncert spotkanie warsztaty inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧