Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

PRZESTRZEŃ (NIE)OCZYWISTA – 2018

PRZESTRZEŃ (NIE)OCZYWISTA – 2018
📅 Data: czwartek, 26 lipca 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Al. Szucha 8, Galeria SD (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Wystawa w dniach 26 lipca – 25 sierpnia 2018
Wernisaż 26 lipca (czwartek) o godzinie 18.00
Celebrujemy do 21.00.

PRZESTRZEŃ NIEOCZYWISTA to wystawa prac czterech artystów, różnych pokoleń: Dawida Fydryszewskiego (Warszawa), Tomasza Jędrzejewskiego (Poznań), Rafała Pędrasika (Kraków) oraz Anny Rodzińskiej (Poznań).
W galerii eksponowane są szkice rysunkowe, kompozycje rzeźbiarskie oraz formy przestrzenne odwołujące się bezpośrednio lub pośrednio do architektury, założeń urbanistycznych, przestrzeni i bryły.

Dawid Fydryszewski w swoich rysunkach prezentuje ujęcia zabytkowych obiektów, będących kanonem piękna w architekturze. Jego wyrazisty styl, plastyczne wyczucie oraz swoboda wypowiedzi doskonale oddają klimat przedstawianych budowli oraz kontekst miejsca.

Tomasz Jędrzejewski proponuje subtelne, efemeryczne kompozycje z kamyków różnej wielkości, nawiązujące do symboli osadzonych w nas kulturowo.
W odrębnej przestrzeni galerii, wprowadza widza w świat wyrafinowanej i intrygującej gry form przestrzennych.

Rafał Pędrasik rysunkiem pełnym ekspresji, o zdecydowanym geście, przedstawia obiekty Warszawy, zarówno tej historycznej zabytkowej, jak i współczesnej modernistycznej. Dostrzec można również fragmenty Warszawy nostalgicznej, częściowo zapomnianej z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Anna Rodzińska prezentuje niewielkie szkice rzeźbiarskie, pełne syntezy, o wyrazistej i zwięzłej kompozycji. W pracach widoczna jest oszczędność zastosowanych środków wyrazu i prostota formy. Kierunki i napięcia organizują przestrzeń. Obiekty z brązu mimo stosunkowo niewielkiej skali nabierają monumentalnego charakteru.

Architektura, sztuka oraz formy w przestrzeni to niewątpliwie pojęcia będące świadectwem potrzeb i tęsknot każdego ze społeczeństw. To również zapis czasu i działalności twórców. Piękno które trwa lub przemija, jest wieczne lub ulotne, ale zawsze intryguje i skłania do przemyśleń i wciąż nowych interpretacji.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧