Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Sierpień z dokumentem HumanDOC: Sztuka Ruchu

Sierpień z dokumentem HumanDOC: Sztuka Ruchu
📅 Data: wtorek, 07 sierpnia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 21:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, 🌊 nad Wisłą, Plac Zabaw, skwer im. Tadeusza Kahla (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na sierpień z HumanDOC! W cztery sierpniowe wtorki na Placu Zabaw wyświetlać będziemy dokumenty wybrane przez kuratorkę Planu Filmowego we współpracy z HumanDOC.

PROGRAM:
07.08 - Sztuka Ruchu
14.08 - Alisa w Krainie Wojny
21.08 - Kiedy ten wiatr ustanie
28.08 - Żniwa

Wszystkie projekcje rozpoczynają się o godzinie 21:00.

30.11-02.12 odbędzie się dziewiąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC. Seanse będą wyświetlane w salach kinowych Kinoteki PKiN i Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie. Festiwal, jak co roku, odwiedzi wielu zagranicznych i polskich gości. Sam program będzie składał się ze starannie wyselekcjonowanych filmów dokumentalnych, w tym licznych premier. Między seansami prowadzone będą warsztaty, dyskusje oraz spotkania z autorami, bohaterami i podróżnikami. Podczas Festiwalu zostanie rozstrzygnięty konkurs fotograficzny HumanDOC ProClub Camera otwarty zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów, konkurs na kampanię społeczną oraz największy konkurs na scenariusz filmu dokumentalnego w Polsce – HumanDOC Script.

1. "Sztuka Ruchu" (The Art of Moving)
reż. Liliana Dulce Marinho de Sousa
2016, Turcja, 88’

Grupa syryjskich działaczy w południowo-wschodniej Turcji, tworzy prześmiewcze filmy wideo o tzw. Państwie Islamskim, gdy otrzymuje pogróżki za swoje szkice komedii, przenosi się do Stambułu z planem utworzenia nowego satyrycznego programu telewizyjnego. Film opowiada o krymsko - tatarskiej rodzinie żyjącej na terenie okupowanego Krymu. Cztery osobiste historie skupiają, jak w soczewce, rozległe doświadczenia ludzi żyjących pod presją politycznego reżimu. Trudności, niektóre dotykają rodziny oraz szersze społeczności i wywołuje silne emocje. Głównym motywem filmu jest nie tylko samodzielność, ale także konsekwentny rozwój wśród zwykłych ludzi, po prostu wolne życie, miłość i posiadanie rodziny.

2. "Alisa w Krainie Wojny" (Alice in Wonderland)
reż. Alisa Kovalenko, Liubov Durakova
2015, Ukraina, 74’

Film o rewolucji, miłości i patriotyzmie. 26-letnia studentka szkoły filmowej zaczyna kręcić film o rewolucji w Kijowie. W pewnym momencie przestaje być tylko reżyserką swojego filmu, ale staje się także jego główna bohaterką. Kiedy zaczyna się rewolucja w Kijowie Alisa ma 26 lat. Jest studentką szkoły filmowej, ale przede wszystkim jest Ukrainką. Film przedstawia jej życie od czasu Euromajdanu do wojny na Wschodzie Ukrainy. Jest to emocjonalny dziennik młodej kobiety zagubionej w niestabilnym świecie. Żywy obraz jej tragicznych doświadczeń, uczuć i obaw. Alisa była w niewoli u separatystów, którzy myśleli że jest szpiegiem ukraińskiej armii. Ona już nie jest tylko reżyserem, stała się uczestnikiem wydarzeń. Jest to także film o miłości Alisy i jej chłopaka. Czy ich miłość przetrwa tę dramatyczną próbę?

3. "Kiedy ten wiatr ustanie"
reż. Aniela Gabrye
2016, Polska, 66’

Cztery osobiste historie członków rodziny tatarskiej zamieszkującej okupowany Krym. Opowiadają o trudnościach na jakie natrafiają nie tylko w kwestii walk o niepodległość, ale również w ich życiu codziennym. Film opowiada o krymsko - tatarskiej rodzinie żyjącej na terenie okupowanego Krymu. Cztery osobiste historie skupiają, jak w soczewce, rozległe doświadczenia ludzi żyjących pod presją politycznego reżimu. Trudności, niektóre dotykają rodziny oraz szersze społeczności i wywołuje silne emocje. Głównym motywem filmu jest nie tylko samodzielność, ale także konsekwentny rozwój wśród zwykłych ludzi, po prostu wolne życie, miłość i posiadanie rodziny.

4. "Żniwa" (The Harvest)
reż. Andrea Paco Mariani
2017, Włochy, 73’

Gurwinder pochodzi z Pendżabu, od lat pracuje jako farmer w gospodarstwie rolnym w Agro Pontino, niedaleko Rzymu. Odkąd po raz pierwszy przyjechał do Włoch, mieszka z resztą społeczności Sikhów w prowincji Latina. Hardeep jest także hinduską, ale urodzoną we Włoszech, pracuje jako mediator kulturowy. W filmie ukazano splatające się ze sobą losy tych dwojga, zmierzające do poruszającego finału.

Wtorki w sierpniu - 7/14/21/28
Start projekcji o 21:00
Plac Zabaw
Wstęp wolny!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧