Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Noc spadających gwiazd z Centrum Nauki Kopernik

Noc spadających gwiazd z Centrum Nauki Kopernik

reklama
📅 Data: niedziela, 12 sierpnia 2018

⏰ Godzina rozpoczęcia: 21:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, 🌊 nad Wisłą, Centrum Nauki Kopernik, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Spójrz z nami w niebo! Nadlatują Perseidy. Jak co roku, w nocy z 12 na 13 sierpnia Ziemia znajdzie się w chmurze drobin materii, pozostawionych przez kometę Swift-Tuttle. Właśnie wtedy możemy obserwować wielki astronomiczny spektakl – maksimum roju Perseidów. To meteory, nazywane potocznie spadającymi gwiazdami. Spotkajmy się w parku przy Centrum Nauki Kopernik i oglądajmy je razem!

🌠 Niedziela, 12.08, godz. 21.00
🌿 Park przy Centrum Nauki Kopernik
🔸 WSTĘP WOLNY

Obserwacje są niezwykle proste – wystarczy położyć się na kocu, leżaku lub po prostu na trawie i wpatrywać się w jak największy obszar nieba. Pierwsze meteory można dostrzec już po kilku minutach. Oczywiście, jeśli niebo jest bezchmurne. Tym razem będziemy przygotowani także na gorszą pogodę – gwarantujemy, że każdy zobaczy przynajmniej jedną spadającą gwiazdę! Zapewni to prowadzona na żywo transmisja obrazu nieba z zaprzyjaźnionego obserwatorium. Na miejscu rozstawimy także teleskopy, by oglądać odległe planety i inne obiekty widoczne na niebie. Chcemy z tego wydarzenia uczynić swoiste święto gwiazd i Kosmosu, dlatego oprócz widowiskowo spalających się w atmosferze skał, pokażemy również te, które dotarły już na Ziemię. Każdy będzie miał okazję wziąć do ręki „upadłą gwiazdę”.

By stworzyć jak najlepsze warunki obserwacyjne, tradycyjnie już wyłączymy całą iluminację Centrum Nauki Kopernik, planetarium Niebo Kopernika oraz podświetlenie parku. Zarząd Dróg Miejskich wyłączy iluminację mostów: Świętokrzyskiego, Śląsko-Dąbrowskiego i Poniatowskiego. Zgasną również światła na Skwerze Kahla, w szklanych wyjściach z tunelu Wisłostrady, niektóre lampy przy wyjściu ze stacji metra Centrum Nauki Kopernik. PGE Narodowy wyłączy na tę noc iluminację stadionu. Zgasną również światła u naszych sąsiadów: Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz Innogy.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: inne


[ Wydarzenia odbywające się nad Wisłą mogą być uzależnione od pogody. ]

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę